Російські хакери влаштували масштабну атаку на державні реєстри України: що кажуть у Мін’юсті

Російські хакери 19 грудня здійснили наймасштабнішу атаку на державні реєстри України. Внаслідок атак призупинено роботу Єдиних і Державних реєстрів, які керуються Міністерством юстиції. Спеціалісти займаються ліквідацією наслідків атаки.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністр юстиції України Ольга Стефанішина. Вона підтвердила, що атаку здійснили російські хакери, намагаючись порушити роботу критичної інфраструктури.

“Зараз, разом з командою та фахівцями інших служб, координуємо роботу з протидії кібератаки та відновлення систем. Вже точно зрозуміло, що атака здійснювалася росіянами з метою порушити роботу критично важливої інфраструктури держави. Наші спеціалісти працюють у посиленому режимі над поетапним відновленням доступу до реєстрів”, – повідомила вона.

За її словами, в першу чергу буде відновлюватися доступ громадян до наступних реєстрів:

  • Державний реєстр актів цивільного стану громадян;
  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;
  • Державний реєстр прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень.

 

За оцінками Стефанішиної, час першочергового відновлення доступу до реєстрів складе приблизно два тижні. Особливості надання державних послуг громадянам в цей період буде роз’яснено впродовж дня 20 грудня.

“Після повного відновлення буде проведено ґрунтовний аналіз атаки спільно з профільними органами для посилення захисту від подібних втручань у майбутньому”, – додала вона.

Які ще кібератаки відбулися

Нагадаємо, що 14 жовтня в Україні спостерігалася хвиля фейкових мінувань, коли невідомі надсилали повідомлення про нібито замінування шкіл, державних органів і судів. Правоохоронці отримали понад 2 тисячі викликів про мінування, більшість з яких надходила з російських IP-адрес.

Також Інформатор повідомляв про те, що в Telegram поширювався небезпечний вірус від імені технічної підтримки програми “Резерв+”. Але в Міноборони запевнили користувачів, що їхні дані залишаються в абсолютній безпеці. Це через те, що сама система продовжує працювати у зашифрованому режимі. А всі фейкові чат-боти, пов’язані із застосунком Резерв+ з Telegram було видалено. 

Джерело