Санаторій, будинки та квартира в Хорватії: у ще однієї лікарки Хмельницької МСЕК знайшли гору статків

У колишньої лікарки Хмельницької МСЕК Алли Кіндзерської знайшли великі статки. Офіційний сумарний річний дохід її та чоловіка за 2023 рік становить близько 48 тисяч доларів. Втім у подружжя помітили майно, яке значно перевищує офіційні доходи. Зокрема, вони володіють власним санаторієм, будинками, квартирами та нерухомістю в Хорватії.

Про це йдеться у розслідуванні hromadske. Зазначається, що Алла Кіндзерська все життя працює лікаркою в обласній лікарні. Торік у Хмельницькій МСЕК заробляла 25,5 тисячі гривень на місяць. Ще 21 тисячу гривень їй приносила посада лікарки в санаторії “Лісова пісня” поблизу Кам’янця-Подільського. У 2023 році жінка продала авто за 500 тисяч гривень.

 

Чоловік Алли, 58-річний Сергій Кіндзерський, заробляв минулого року 38 тисяч гривень на місяць. Він теж є чиновником, працював начальником управління фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Хмельницькій області.

Через “повну або часткову” втрату працездатності чоловік щонайменше останні 5 років отримував страхові виплати – причому від того відомства, яке очолював. Окрім цього, Кіндзерський, який ще не досяг пенсійного віку, щонайменше останні 5 років отримує пенсію. Торік держава виплатила йому загалом 450 тисяч гривень соцпідтримки.

У коментарі виданню hromadske він пояснив, що страхові виплати пов’язані з травмою через ДТП, у яку він потрапив 5 років тому. А от пенсію отримує з 2014 року через бронхіальну астму з військової служби.

Паралельно подружжя розвиває бізнес. Наприклад, санаторій “Лісова пісня”, де Алла Кіндзерська працює лікаркою, повністю належить їй та чоловікові (хоча декларує вона не дохід від цього бізнесу, а просто зарплату лікарки закладу). У 2023 році санаторій заробив 18,5 млн гривень, з яких 13,5 млн – на путівках, проданих державі. Цього року вже 100% доходу санаторію забезпечили місцеві бюджети.

Майно сім’ї Кіндзерських

У власності Сергія Кіндзерського є дві земельні ділянки в елітному районі біля Хмельницького. На них збудований елітний будинок площею майже 300 квадратних метрів. Він з’явився в Сергія у 2017 році. Зараз за такий доведеться викласти від 115 тисяч доларів.  

Будинок Кіндзерських

Також у Кіндзерського є Volkswagen Touareg 2023 року випуску за понад 80 тисяч доларів. Її чоловік купив у липні 2024. Окрім того, біля одного з маєтків подружжя був запаркований Volkswagen ID.4 Crozz 2023 року випуску. Електромобіль коштує приблизно за 30 тисяч доларів. Офіційно авто перебуває у власності санаторію подружжя – “Лісової пісні”. І хоч журналіст hromadske зафіксували авто під будинком сім’ї, Кіндзерський запевняє, що ним користується і персонал санаторію.

Кіндзерських
Кіндзерських

Донька Кіндзерських, Олена, купила собі будинок вже у повністю закритому котеджному містечку на виїзді з Хмельницького площею 220 квадратних метрів. Земельну ділянку жінка придбала у 2017 році. Будинок у її власності з’явився у листопаді 2022 року. Зараз трішки менша недобудова тут обійдеться у 150 тисяч доларів. За трохи більший і завершений будинок просять уже 375 тисяч.

На доньку Кіндзерських оформлена і квартира в елітному ЖК “Фонтан” у Хмельницькому. Її Олена Кіндзерська купила 16 листопада 2023 року. За 79 квадратних метрів ринкова ціна становить 95 тисяч доларів.

26 грудня 2018 року лікарка Алла Кіндзерська придбала дві квартири прямо в історичному центрі Кам’янця-Подільського – поблизу міської ратуші. У 2023 році на Закарпатті у селищі Чинадійово жінка отримала в дарунок земельну ділянку з маєтком, який зараз тут добудовують. Дарувала майно Кіндзерській місцева жителька Наталія Мартин, яка займається торгівлею одягом і взуттям та живе в сусідньому будинку. У декларації земля з будинком оцінюється у 400 тисяч гривень. На продаж маєтки схожого метражу тут виставляють від 110 тисяч доларів.

Будинок лікарки МСЕК
Будинок колишньої лікарки МСЕК

Ще один котедж Алли Кіндзерської – у тому ж Чинадійовому, лише трохи вище, в горах. На фасаді табличка: апартаменти здаються в оренду. Цього бізнесу немає ні в декларації, ні в реєстрах, хоча будинок куплений ще три роки тому.

Будинок лікарки МСЕК
Будинок колишньої лікарки МСЕК

Але Україною майно Кіндзерських не обмежується. У 2019 році лікарка-терапевтка вклалася у будівництво в Хорватії. А два роки тому родина Кіндзерських прикупила там ще й квартиру, яка наразі будується. Йдеться про 79 квадратів у курортному місті Медулін на півдні країни. Ціни на квартиру схожого метражу тут стартують від 230 тисяч євро.  

Заощадження Кіндзерських

Як повідомляється у розслідуванні, 27 тисяч євро (1,2 млн грн) Кіндзерська зберігає на рахунках у хорватських банках. Готівкою на двох із чоловіком у них 250 тисяч доларів, 100 тисяч євро та 475 тисяч гривень. Разом це понад 15 млн грн збережень.

В українських банках сім’я тримає ще понад пів мільйона гривень. На всі ці збереження подружжя мало б працювати понад 8 років без будь-яких витрат. І це за умови того рівня доходів, що задекларовані у 2023 році. За словами Сергія Кіндзерського, усе майно його родини – це результат багаторічних заощаджень.

“Моя робота, точніше служба, триває з 1988 року – відтоді я почав десь заробляти і заощаджувати. І зарплата була досить серйозна, тому що я ще був на офіцерських посадах у той час”, – каже чоловік.

Наприкінці 80-х Сергій Кіндзерський закінчив військове училище в Сімферополі. Протягом 1990-1991 років був заступником командира роти навчальної бригади.

Скандали з МСЕК

Після того, як ДБР затримала керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК), яку підозрюють у незаконному збагаченні, Тетяну Крупу, країною прокотилася хвиля затримань лікарів з МСЕК. Дійшло все до того, що у Раді зареєстрували законопроєкт про реформу МСЕК.

Систему медико-соціальної експертизи замінять на “оцінювання повсякденного функціонування особи”, а також ліквідують медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) та покладуть виконання їх функцій на експертні комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я. Новий закон почне діяти з 1 січня 2025 року. МСЕК продовжують здійснювати свої повноваження до утворення експертних команд, але не пізніше, ніж до 31 грудня 2024 року. При цьому Кабміну дається 4 місяці, аби затвердити план створення експертних команд і передачі їм МСЕК відповідних документів та справ. Таким чином, спочатку закон почне діяти, а потім Кабмін почне затверджувати план.

Нагадаємо, днями в Києві затримали лікарку, яка хотіла отримати хабар від ветерана за призначення йому інвалідності. Вона та її спільник, військовий, який перебував у розшуку за самовільне залишення частини (СЗЧ) вимагали від учасника бойових дій 5 тис. доларів. За це вони обіцяли надати чоловікові III групу інвалідності (з перспективою пізніше отримати II групу). Працівниця медзакладу мала корупційні зв’язки у МСЕК та при обшуку в неї знайшли печатки районних ТЦК міста. 

Джерело