Що буде, якщо проігнорувати повістку, надіслану Укрпоштою: відповідь ТЦК

Військовозобов’язані, які отримали повістку Укрпоштою мають прийти до територіального центру комплектацій протягом 7 днів з моменту вручення або у термін, зазначений у повістці. На людей, які проігнорували надіслані повістки, очікує адміністративний штраф. Про це заявив начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування у Києві Олег Коротченко в етері телемарафону.

За словами Коротченка повістка вважатиметься не доставленою, якщо військовозобов’язаний не забере її у відповідний термін. Кабінет Міністрів у такому випадку передбачив адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Сума штрафу може сягати від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн. Водночас Коротченко зазначає, що якщо військовозобов’язаний вчасно не з’явився, то відповідно до постанови Кабміну №560 у нього мають бути документальні підтвердження неявки.

Постановою Кабміну № 560 визначено поважність причин неявки за повісткою і процедура їх підтвердження. Тобто визначений певний перелік, і він має бути документально підтверджений. Якщо цього не буде зроблено, можуть бути наслідки адміністративної відповідальності”, – заявив Олег Коротченко в етері

Також Коротченко поділився, що новий механізм вручення повісток Укрпоштою до кінця ще не налагоджений і в роботі виникають деякі проблеми. Зокрема це стосується людей, які мають підстави на відстрочку або бронювання.

“До прикладу, оповіщення осіб, які мають підстави на відстрочку, бронювання. Було анонсовано, що ці механізми автоматичного бронювання та надання відстрочок запрацюють, але до цього часу, на жаль… І це викликає складнощі, які в процесі викликають негативне ставлення до ЗСУ в цілому та ТЦК”, – додав Коротченко. 

Укрпошта і ТЦК

Нагадаємо, Кабмін зобов’язав поштарів особисто вручати повістки військовозобов’язаним. Адресат має з’явитися для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК” протягом трьох робочих днів

Якщо адресат не прийшов за листом, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою. Не пізніше ніж протягом наступного робочого дня пошта повертає такий лист до відправника, тобто до ТЦК чи Міноборони, чи іншої структури, уповноваженої розсилати повістки.

Начальник адміністративного відділу районного ТЦК у Києві Олег Коротченко пояснив, що формуванням списків займаються у Міноборони за допомогою засобів системи “Оберіг”, а спеціалісти ТЦК формують сам документ. У ТЦК після формування повістки її фіксують та затверджують електронним підписом, далі – відправляють адресату за допомогою Укрпошти. Після цього здійснюють контроль за прибуттям військовозобов’язаних.

 

 

Джерело