Західні ЗМІ стверджують, що мета прибуття канцлера Німеччини Олафа Шольца до України – дізнатись “у довірчій бесіді” на які кроки готовий піти президент України Володимир Зеленський для завершення війни з Росією. На думку Шольца, жодних рішень “за спиною українців” бути не може. Також канцлер наголосив на своїй підтримці та вже заявив, що Київ отримає зброю на суму 650 млн євро (майже 27 млрд гривень), яку Німеччина передасть в грудні.
Олаф Шольц здійснив свій другий візит від початку повномасштабної війни до Києва 2 грудня. У BILD наголошують, що поїздка канцлера до України була запланована задовго, а саме в період між виборами США та інавгурацією новообраного президента Дональда Трампа. Однак головна ціль робочої поїздки канцлера в Україну, це дізнатись, як президент Зеленський оцінює військове становище та до чого готовий він і країна для врегулювання війни.
“Україна може покладатися на Німеччину: ми кажемо, що робимо, і робимо те, що кажемо”, – заявив Шольц.
Проте, за даними видання, дозвіл на використання німецьких крилатих ракет Taurus по території Росії Шольц не привіз. Канцлер продовжує залишатись на своїй позиції, що використання Україною ракет Taurus для ударів вглиб території РФ призведе до ескалації війни.
Голова Європарламенту Роберта Мецола нещодавно закликала Німеччину передати Україні ракети Taurus. Вона зазначила, що Берлін має надати Києву далекобійні ракети Taurus, особливо в умовах загострення російської агресії. Також Мецола підтримала ідею використання таких ракет для атак на об’єкти в Росії.
Допомога Німеччини Україні
Наприкінці листопада Німеччина заявила про передачу двох додаткових систем ППО IRIS-T. За словами високопоставленого німецького генерал-майора Крістіана Фройдінга, Києву передадуть системи IRIS-T SLM (середньої дальності) і SLS (малої дальності) у рамках оборонної допомоги. Передачу планують встигнути до Різдва.
Водночас у Німеччині продовжили тимчасовий захист для українських біженців до 4 березня 2026 року. Механізм тимчасового захисту для біженців з України запровадили на рівні ЄС 4 березня 2022 року, одразу після початку повномасштабної війни. Люди, які користуються тимчасовим захистом, користуються однаковими правами в усьому ЄС. Ці права включають: місце проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу, соціальну допомогу, доступ до освіти для дітей.