Споживання електрики 15 листопада тримається на високому рівні – Укренерго звернулось до споживачів та бізнесу

В Україні споживання електроенергії тримається на високому рівні, необхідність ощадливого споживання зберігається. Побутових споживачів просять не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно з 07:00 до 22:00, а бізнес закликають активніше імпортувати електрику. Про це повідомили в Укренерго. 

Споживання електроенергії тримається на високому рівні. 15 листопада станом на 09:30 воно було на 1,6% нижчим, ніж в той самий час попереднього дня — 14 листопада.

“Вчора, 14 листопада, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 3,3% більшим, ніж попереднього дня — у середу, 13 листопада. Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання вранці та увечері — в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо протягом всієї доби. Не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів з 07:00 до 22:00”, – наголосили в Укренерго. 

Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 2 422 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 288 МВт.

“Закликаємо бізнес активніше імпортувати електроенергію для власних потреб, щоб уникнути вимушених обмежень потужності”, – додали в Укренерго. 

Міненерго про впровадження «паспорта енергонезалежності регіонів» 

Створення «паспортів енергонезалежності регіонів» дозволить ефективно координувати дії центральної та місцевої влади у напрямку розвитку розподіленої генерації на місцях для посилення енергетичної стійкості регіонів. Про це 12 листопада сказав заступник міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Паспорт дає чітке розуміння в кожній громаді, населеному пункті, місті, яка є потреба у генерації, яке споживання, які об’єкти критичної інфраструктури потребують додаткового збільшення потужності. Це дає можливість якісної децентралізації та покриття потреб на місцевому рівні в електричній енергії, теплопостачанні. Це дає допомогу в координації правильних кроків, ефективності кроків центральних органів влади, місцевих органів влади», – пояснив Колісник.

Паспорти енергонезалежності» матимуть важливе значення і для подальшої взаємодії з міжнародними донорами, аби наростити міжнародну допомогу регіонам, які цього потребують. Комплексний план, який вбачається в структурі «паспорта енергонезалежності регіонів», буде допомагати скоординувати дії всіх учасників, і, зокрема, враховуватиме генеральні плани розвитку громад. Колісник також нагадав, що Урядом ухвалено цілу низку рішень, спрямованих на розвиток розподіленої генерації у регіонах, зокрема щодо спрощення умов будівництва об’єктів розподіленої генерації, приєднання до електричних та газових мереж, розроблено набір фінансових інструментів для ОСББ, комунальних підприємств, бізнесу і фізичних осіб, які дають змогу залучити фінансування з метою побудови генерації для власних потреб.

Джерело