Суд обрав запобіжний захід організатору схеми, який допомагав встановлювати фіктивну інвалідність військовозобов’язаним через одеський обласний МСЕК. Суддя призначив підозрюваному 2 місяці тримання під вартою. Також лікар-правопорушник має можливість внести заставу у розмірі 10 млн гривень.
Напередодні, 28 жовтня Державне бюро розслідувань затримало лікаря Одеської обласної клінічної лікарні, який залучив 12 людей до незаконної схеми. Серед них були медичні працівники міста і посадові особи одеської обласної МСЕК. Група осіб, завдяки оформленню фіктивних довідок, допомагала військовозобов’язаним уникати мобілізації, повідомляють в ДБР.
“Лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження “історії хвороби”, навіть, робили знімки МРТ. Надалі, військовозобов’язані, з пакетом готових документів йшли до МСЕК, де їх зустрічали “підготовлені” члени комісії для оформлення групи інвалідності”, – заявили в ДБР.
Вартість послуг складала від 6 тис. до 12 тис. доларів США, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності. Лікарю-організатору повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою схемою, йому загрожує позбавлення волі на строк до 10 років, зазначають в ДБР. Також вирішується питання про повідомлення підозри іншим учасникам схеми.
Скандали з МСЕК
У темі скандалів з доходами очільників МСЕК з’явився несподіваний поворот – з’ясувалося, що абсолютна більшість з них,18 з 25, є офіційними мільйонерами. Детальніше про “рейтинг” найбагатших працівників нещодавно повідомляв Інформатор. Очільники центрів медико-соціальної експертизи володіють елітною і наддорогою нерухомістю, мають рахунки у банках на сотні тисяч у різних валютах.
Нагадаємо, що 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО з питань розслідування довідок фейкової інвалідності серед прокурорів. Було ухвалено рішення ліквідувати МСЕК до кінця року, провести перевірки та запровадити цифрові системи.