За постачання неякісного одягу для ЗСУ на 1 млрд грн судитимуть львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, його сина Романа Гринкевича та директорів підприємств-постачальників. Досудове розслідування завершено. Про це 21 жовтня повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Йдеться про львівського підприємця, його сина, двох директорів та представника підприємств, які завдали Міноборони понад мільярд гривень шкоди під час закупівлі неякісного одягу для ЗСУ. Офіс генпрокурора не називає прізвище бізнесмена та його сина, проте обставини справи вказують на Ігоря та Романа Гринкевичів.
Наразі підозрюваним повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів для ознайомлення в порядку ст. 290 КПК України. Усім п’ятьом фігурантам, яких у ОГП та ДБР вважають учасниками злочинної організації обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою. Тож художниця Соня Морозюк, яка опинилась в епіцентрі корупційного скандалу навколо родини її вже колишнього нареченого Романа Гринкевича, й яку багато хто в соцмережах бажав бачити у в’язниці, передбачувано у цій справі не фігурує.
Розслідувачі стверджують, що Ігор Гринкевич створив злочинну організацію з метою заволодіння бюджетними коштами. Учасники цієї організації уклали договори із Міністерством оборони України на постачання військового одягу для потреб Збройних Сил України.
“Згідно з проведеними експертизами, внаслідок поставки неякісного одягу, державі в особі Міноборони завдано шкоді на суму понад 1 млрд грн”, – додали в Офісі Генпрокурора.
Нагадаємо, у липні 2024 року прокурори вже скерували до суду один обвинувальний акт стосовно Ігоря Гринкевича. Стверджувалося, що він за $500 тис. намагався підкупити керівництво ДБР за фактом надання неправомірної вигоди.
Справа Ігоря Гринкевича
Наприкінці грудня 2023 року львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича спіймали на спробі дати хабар у 500 тисяч доларів слідчому Державного бюро розслідувань. Його підконтрольні компанії були найбільшими постачальниками Міноборони України, проте масово розкрадали кошти, завдавши бюджету України збитків на понад мільярд гривень. І це на оборудках з закупівлею одягу та білизни для ЗСУ. Після розголосу Міноборони розірвало договори, які були укладені з підприємцем.
За даними, які опубліковані в медіа, за час повномасштабної війни фірми Гринкевичів уклали з Міноборони безліч тендерів на загальну суму в понад 3 мільярди гривень. При цьому постачалася відверто неякісна продукція за завищеними цінами, а сама родина вела “лакшері” спосіб життя. Це є ознакою корупційності даних угод, які укладалися з Міністерством оборони. Також у справі фігурували ще троє спільників.17 січня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру. Пізніше в Одесі затримали його сина Романа, який готувався до втечі за кордон. Зараз Ігор та Роман Гринкевичи знаходяться в СІЗО.
У межах провадження, суд арештував усе рухоме й нерухоме майно львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та членів його родини – дружини, сина та тещі, а також двох його співучасників. Дружина головного фігуранта Світлана Гринкевич намагалася вберегти майно родини від конфіскації. Для цього вона передала під заставу за кредитними угодами чотири люксові квартири у Києві та Львові. Їхня загальна вартість – 29 мільйонів гривень.