Згідно з результатами нового соціологічного опитування групи “Рейтинг” майже половина українців (47%) довіряють новинам з Telegram-каналів. Респонденти, які беруть інформацію з YouTube зайняли друге місце – 26%. І третє місце “довіри” дістався телемарафону. Тільки 21% опитуваних користуються загальнонаціональним мовленням для отримання надійної та перевіреної інформації про події в Україні.
Окрім цього, українці вважають, що саме в соціальній мережі Facebook поширюється найбільша кількість фейків та дезінформації. Згідно з опублікованим звітом 28 жовтня, більш ніж половина (53%) українців не довіряють сервісам Марка Цукерберга.
“Соціальні мережі вважаються основним джерелом дезінформації (53%), за ними йдуть месенджери (зокрема і Telegram) (35%) і телебачення (32%). 89% респондентів вважають дезінформацію серйозною проблемою”, – заявляють у групі “Рейтинг”.
Однак у звіті йдеться, що 35% опитуваних не довіряють новинним каналам месенджерів, серед яких є Telegram, котрий намагаються заборонити на території України. Майже стільки ж українців не довіряють й інформації з телебачення.
Заборона Telegram в Україні
Нещодавно українські чиновники отримали офіційний наказ щодо обмеження месенджера Telegram у своїй роботі. Це рішення поширилось також на військовослужбовців та працівників критичної інфраструктури. Месенджер має бути видалений як з робочих, так і з особистих пристроїв.
У наказі зазначили, що під час виконання посадових обов’язків заборонено передавати інформацію, яка використовується в роботі, а також здійснювати комунікації зі службовою метою через Telegram.
Також Міноборони спростували фейк про можливий злам сервісу Резерв+ та чат-ботів технічної підтримки. Представники міністерства запевнили користувачів, що їхні дані залишаються в абсолютній безпеці через зашифрований режим системи.