Усіх керівників МСЕК відсторонять від нової системи: а яка доля чекає на звичайних лікарів

Керівників МСЕК не залучатимуть до нової системи лікарських комісій. А ось лікарі, які працюють там, потраплять до оновленої системи лікарської комісії лише за певних умов. З 1 січня 2025 року медики МСЕК повинні подавати заявки на роботу, однак основною умовою для них буде наявність лікарської практики в МОЗ.

Це рішення МОЗ спрямоване на те, щоб експертизу проводили фахівці з актуальними медичними знаннями, пояснили “Суспільному” в міністерстві. Крім того, справи, які вже були прийняті на розгляд до МСЕК, будуть передані в нові комісії, зберігаючи черговість розгляду. Однак справи, які перебувають під слідством або підпадають під категорії, визначені РНБО, можуть бути переглянуті.

Нагадаємо, що 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО з питань розслідування довідок фейкової інвалідності серед прокурорів. Було ухвалено рішення ліквідувати МСЕК до кінця року, провести перевірки та запровадити цифрові системи. Після цього міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що після розформування МСЕК їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням у регіонах, які мають відповідне обладнання та фахівців.

Реформування МСЕК: що відомо

29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про реформування МСЕК. Він дозволяє людям з обмеженими можливостями брати участь у засіданні МСЕК онлайн, а інвалідність – визначати за документами. Голова профільного комітету Михайло Радуцький уточнив, що документ має бути підписано до кінця року, аби нова система запрацювала із січня 2025 року.

Нагадаємо, що реформа медико-соціальних експертних комісій не вплине на соціальні виплати. Пенсії з інвалідності продовжать нараховувати. При цьому на тлі скандалів з МСЕК президент Володимир Зеленський заявляв, що незадоволений роботою двох міністрів – очільника МОЗ та голови Мінсоцполітики.

Джерело