В Україні фіксують зростання споживання електрики, Укренерго закликає 30 жовтня до економії

В Україні споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання через хмарність та нижчу ефективність побутових СЕС. Відключень світла за графіками не прогнозується, водночас у ранкові та вечірні години в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тож користуватись потужними електроприладами краще вдень – з 09:00 до 15:00. Про це 30 жовтня повідомили в Укренерго. 

Вказується, що 30 жовтня станом на 09:30 споживання електроенергії було на 3,7% вищим, ніж попереднього дня – у вівторок, 29 жовтня. Це пояснюється зміною погодних умов у більшості регіонів – хмарністю та, відповідно, зниженням ефективності роботи побутових СЕС. 

“Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання вранці та увечері – в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 09:00 до 15:00”, – закликали в Укренерго. 

Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 5 015 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 781 МВт.

Україна та ЄС домовилися про збільшення можливості імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт

З 1 грудня максимальна потужність для імпорту електричної енергії з країн ЄС буде збільшена з поточних 1,7 до 2,1 ГВт. Це підвищить стійкість української енергосистеми в умовах ворожих обстрілів та руйнувань інфраструктури. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Необхідність ухвалення важливого для України рішення про збільшення пропускної спроможності імпорту обговорювалась на зустрічі президента України Володимира Зеленського з президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн у вересні в Києві. Також Україна додатково матиме можливість на гарантовані 250 МВт потужності перетоків з ЄС в режимі аварійної допомоги.

Джерело