В яких випадках людина подається у розшук за неявку по повістці: в ТЦК назвали причини

Якщо військовозобов’язаний отримає повістку через Укрпошту і не з’явиться до ТЦК протягом трьох днів – його можуть подати у розшук. Після подання матеріалів до виконавчої служби, військовозобов’язаним можуть заблокувати рахунки та залишити без права керування автомобілем. Зазначається, що людина визнається оповіщеною щодо отримання повістки у трьох випадках.  

Начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського ТЦК та СП Сергій Монукало розповів в інтерв’ю “Суспільне.Суми”, що існує два види повісток. Перший – для уточнення облікових даних, які є контрольним документом для проходження військово-лікарської комісії. Після проходження ВЛК військовозобов’язаний може отримати вже бойову повістку для подальшої мобілізації. Монукало зазначає, що бойова повістка “є підставою для тимчасового звільнення від роботи під час мобілізації”. Також він нагадав, в яких випадках людина визнана оповіщеною:

  • На підприємство надходить розпорядження – керівник повинен отримати повістку працівника під підпис.
  • Під час патрулювання вулицями або в місцях збору людей співробітники ТЦК та СП зупиняють людину на підставі перевірки її військово-облікових документів і вручають повістку.
  • Повістка надсилається через Укрпошту, рекомендованим листом з повідомленням з’явитися у ТЦК.

 “Якщо людина отримала повістку особисто, і через три дні не з’явилася, її можна подати в розшук. Наприклад, якщо повістка була вручена 9 числа, а людина не прийшла до 10, то з 14 числа ми можемо подавати в розшук”, – уточнює Монукало.

Однак у випадку, якщо у військовозобов’язаного з’явились поважні причини через які він не зміг прийти до ТЦК та СП – у нього мають бути підтверджувальні документи. За словами Монукала, якщо є підтвердження, то людина в розшук не оголошується і його поява в ТЦК відтерміновується.

Як не потрапити в розшук

За інформацією Монукала, наразі в розшуку знаходиться 10-15% людей, яким було вручено повістку, однак вони не прибули до ТЦК або не оновили дані. Якщо повістка була надіслана через Укрпошту, то є три дні для її отримання. Військовозобов’язаний має отримати повідомлення, після якого “починається відлік терміну для виконання обов’язку”. Сергій Монукало наголошує, що повістку людина має отримати особисто. 

“Після отримання повістки, якщо протягом трьох діб людина не з’явилася за місцем призначення, на четвертий день можна ініціювати розшук”, – повідомляє він.

Начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи уточнив, що якщо через Укрпошту прийшла повістка, а військовозобов’язаний її не забрав – через сім діб вона буде повертатися. Внаслідок в ТЦК та СП будуть подавати матеріали вже на розшук відповідної людини.  

“Коли вже будуть матеріали передані в виконавчу службу, це вже функція виконавчої служби. Вона блокує рахунки. Через суд можуть лишити право керування автомобілем. Поки що таких випадків конкретних немає, але уже матеріали є на опрацюванні”, – повідомив він.

Мобілізація в Україні

Українські підлітки масово планують виїжджати за кордон через побоювання щодо можливості зниження призовного віку до 18 років. Журналісти видання The Times поспілкувались з тінейджерами з Харкова. За їх інформацією, школярі готуються виїхати з України не тільки через постійні бомбардування міста росіянами, але й через переживання, що їх можуть відправити на фронт.

Радник президента України Дмитро Литвин нещодавно заявив, що в Україні не ведуть підготовку до зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років. Так він прокоментував пост про доцільність виїзду хлопців 15-17 років за кордон. Напередодні подібні заклики прозвучали від американських посадовців.

Нещодавно у Черкаському ОТЦК та СП пояснили, якщо громадянин відмовляється отримувати повістку – військкоми складають спеціальний акт, яким фіксується така відмова. На основі цього документа правопорушника притягують до адміністративної відповідальності, його можуть затримати правоохоронці та доставити до військкомату. При цьому ТЦК фіксують весь процес на бодікамери чи відеореєстратори.

 

Джерело