Президент Володимир Зеленський доручив державним посадовцям розробити внутрішній план дій на цей та наступний рік. У підсумку, завдяки новому документу разом з Планом перемоги українці зможуть отримати відповіді на питання викликів “як на фронті, так і у тилу”. Документ отримав назву “План посилення”.
Зеленський у вечірньому зверненні 24 жовтня заявив, що новий план ще потребує наповнення. Він зазначив, що План перемоги спрямований на зовнішніх партнерів України, їхню визначеність та чи хочуть вони бачити післявоєнну систему безпеки дійсно надійною. І на відміну від нього, План посилення розрахований на розв’язанні внутрішніх проблем держави. Зокрема документ буде стосуватись питань економіки, робочих місць, соціального захисту людей.
“І зрозуміло, що є внутрішня частина роботи. Позиції на фронті й у тилу. Те, що потребує посилення. Питання справедливості в Україні, яке стоїть надзвичайно гостро. Наша економіка, наші робочі місця, наш розвиток критично необхідних Україні галузей. Захист від російської дезінформації. Соціальний захист людей. Багато напрямів потребують чітких відповідей, які кроки ми робимо та хто відповідальний за реалізацію конкретних кроків”, – заявив президент.
У підсумку Зеленський заявив, що внутрішній План посилення гарантуватиме Україні також і єдність.
План перемоги
У США вважають “провальним” План перемоги президента. Український високопосадовець на правах анонімності заявив виданню The Economist, що документ слід інтерпретувати як “примусову дипломатію” або спосіб змусити Росію вести мирні переговори на більш вигідних для України умовах. При цьому американців турбує, що План явно веде до ескалації. При цьому, Зеленському вони про це прямо так і не сказали.
Також Президент Парламентської асамблеї НАТО Конноллі вважає ідею Зеленського замінити українцями війська США у Європі недоречною. Він наголосив, що саме присутність військ США у Європі є символом безпеки та стабільності для країн Європейського Союзу.