Воєнний стан в Південній Кореї: біля парламенту почалися сутички з опозицією

Після введення воєнного стану у Південній Кореї, біля парламенту країни почались масові сутички між військовими та протестувальниками. Повідомляється, що депутати-опозиціонери намагаються перелізти через паркан парламенту, щоб проголосувати за відставку президента Юн Сок Йоля. У Сеулі, столиці Південної Кореї вже помічена військова техніка.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що загалом вулиці столиці спорожніли. Однак біля парламенту Південної Кореї почались масові заворушення. У небі над Сеулом літають гвинтокрили, біля парламенту країни встановили барикади, а по дорогах їздить тільки спецтехніка.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/147103

На відео, які ширяться Інтернетом, можна побачити як протестувальники намагаються прорватись до парламенту. Ймовірно, вже відбулись перші затримання. Відомо, що після введення воєнного стану, спецпризначенці оточили та заблокували доступ до головної урядової будівлі. 

Telegram oembed: https://t.me/u_now/147105

Нагадаємо, у Південній Кореї оголошено воєнний стан на тлі протистояння між президентом країни та опозицією. Президент Юн Сок Йоль заявив, що запровадження “надзвичайного стану воєнного часу” необхідне для захисту країни від “комуністичних сил”, зокрема загрози з боку Північної Кореї. За його словами, це рішення допоможе ліквідувати антидержавні елементи та забезпечити стабільність у країні. 

Як діє воєнний стан у Південній Кореї?

Президент Південної Кореї видав наказ про відставку парламенту, що ще більше посилило політичну напругу в країні. У звʼязку із воєнним станом заборонено будь-яку політичну діяльність, включаючи протести та роботу політичних партій. Наразі відомо, що парламент країни розпущено за наказом президента запроваджено цензуру для ЗМІ, порушників воєнного стану заарештовуватимуть без попереднього ордера. Відомо, що Білий дім на чолі з Байденом підтримує контакт з урядом Південної Кореї та “уважно стежить за ситуацією”.

У Європі новину про воєнний стан у Південній Кореї спочатку сприйняли як реакцію на приховану загрозу від тоталітарної Північної Кореї, якою керує спільник Путіна Кім Чен Ин. Проте наразі немає жодних підстав вважати, що ситуація між двома країнами загострюється. Тож, поки що виглядає так, що мотиви запровадження воєнного стану можуть бути політичними.

Також повідомляють, що введення воєнного стану в Південній Кореї викликало шторм на ринку криптовалюти. Південна Корея – один із найбільших у світі гравців на крипторинці, віртуальні активи дозволяється купувати безпосередньо за її нацвалюту вону. Найбільша криптовалюта світу Bitcoin впала до $94 тисяч доларів на тлі оголошення президентом Південної Кореї воєнного стану через загрозу імпічменту. На корейській криптовалютній біржі Upbit відзначено падіння курсів різних криптовалют на 30-40%.

 

Джерело