Як відключатимуть світло 4 грудня – відповідь Укренерго

В усіх регіонах України для побутових споживачів, промисловості та бізнесу вимушено 4 грудня застосовуються погодинні відключення світла. Крім того, енергосистема продовжує відновлюватись після масованої ракетно-дронової атаки 28 листопада. Про це повідомили в Укренерго. 

Споживання електроенергії залишається високим і відповідає сезонним показникам. 4 грудня станом на 06:00 його рівень був на 1,1% вищим, ніж в той самий час попереднього робочого дня — у вівторок.

“3 грудня добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований в денний час. Він був на 3,3% нижчим, ніж максимум попереднього робочого дня — у понеділок, 2 грудня. Енергосистема продовжує відновлюватись вже після одинадцяти масованих атак окупантів, у ній зберігається значний дефіцит потужності. На енергооб’єктах тривають аварійні ремонти. Погодинні відключення світла для побутових споживачів та графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу 4 грудня вимушено застосовуються в усіх регіонах”, – заявили в Укренерго. 

Ситуація в енергосистемі змінюється, а відповідно — можливі й зміни в застосуванні заходів обмеження. Актуальний графік застосування відключень у регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго). Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 10 218 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 800 МВт.

Експерт заявив, що Україна не використовує можливість імпорту електрики з Європи повною мірою та пояснив чому

Україна не використовує повною мірою можливості імпорту електроенергії з Європи після російського масованого удару по енергосистемі 28 листопада. Про це в ефірі Radio NV розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він пояснив це тим, що електроенергія у Європі дуже дорога, особливо у зимовий період, коли в пікові години ціни на електроенергію досягають 200 євро за мегават-годину.

«Часто через те, що на українському ринку є обмеження ціни, яке є штучним, яке регулятор, попри величезний, мені здається, тиск вже з усіх боків, не хоче скасовувати; саме через це ми не використовуємо імпорт повною мірою. Бо це обмеження ціни на українському ринку не дає змоги закупати електроенергію з Європи, коли вона є дорожчою, навіть тим споживачам, які готові це робити», — заявив Харченко.

Він додав, що проблемою є також структура українського ринку, на якому для населення зберігаються штучно занижені тарифи. За словами Харченка, немає джерела грошей, щоб покрити видатки, які необхідні для того, щоб взяти електроенергію в Європі і передати населенню України.

«Ця різниця фантастична. Просто немає, чим покривати таку різницю, у держави просто немає грошей», — наголосив Харченко.

Джерело