Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили директору державного підприємства з утримання автомобільних доріг Полтавщини про підозру. У період з 2020 по 2023 рік легалізував незаконно набуті активи та декларував недостовірну інформацію. Наразі на його рухоме і нерухоме майно накладено арешт.
Про це повідомили у пресслужбі НАБУ. Зазначається, що директор зазначеного держпідприємства протягом трьох років набув нерухомого і рухомого майна, прав на нерухоме майно та криптовалюти на загальну суму 35,8 млн гривень. Все це майно було здобуто незаконним шляхом. Бюро оголосило повний його перелік й зазначило, що слідчі дії ще ведуться, тому він може розширитись.
“Набуття цих активів стало можливим у зв’язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі, як-от вимагання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем, привласнення та розтрата майна”, – йдеться у повідомленні.
До переліку здобутих зловмисником активів увійшли:
- житловий будинок (200,3 кв.м) з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн;
- земельна ділянка (40 соток) під будинком вартістю 1,7 млн грн;
- квартира (понад 100 кв.м) вартістю 3,2 млн грн. у місті Полтава;
- майнові права на шість квартир у новобудовах міста Полтави сукупною вартістю 7,7 млн грн;
- 73 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 146 га на території Полтавської області;
- водяний мотоцикл з автопричепом для нього;
- криптовалюта різних видів, еквівалентна 180 тис. USDT (6,6 млн грн на момент вчинення злочину).
Зазначається, що задля приховування майна, а також джерел його походження, всі активи посадовець оформив на близьких родичів. Виключенням стала лише криптовалюта. Він володів нею сам, але декларувати не став. На все майно було накладено арешт. Дії посадовця кваліфікували за ч. 3 ст. 209 та ч. 2 ст. 366-2 КК України.
Статистика від НАБУ
У жовтні виповнилося 10 років з дня підписання указу про створення агенства. За цей час детективи притягли до відповідальності 1500 людей, в тому числі 200 чиновників. Також завдяки НАБУ державі відшкодували понад 9 млрд грн збитків. Тільки у вересні 2024 року НАБУ та САП відкрили 51 кримінальне провадження і повідомили про підозру 15 особам.
Вперше НАБУ і САП повідомили про підозру 17 грудня 2015 року. Підозрюваним став посередник у передачі 4000 доларів хабаря одному із суддів міського суду Сєвєродонецька. Він обіцяв звільнити особу від відбування невідбутої частини покарання та зняти арешт з автомобіля.
У I півріччі 2024 року НАБУ та САП провели активну роботу у боротьбі з корупцією. Загалом було відкрито 323 нових розслідування, в рамках яких 166 осіб отримали статус підозрюваних, а 131 особа була обвинувачена. З них 36 корупціонерів були покарані.
Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада 29 жовтня прийняла законопроєкт №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах. Документ дозволяє викрити своїх спільників, відшкодувати збитки, виплатити великий штраф та отримати менший термін ув’язнення, ніж вимагає Кримінальний кодекс. Закон підтримали й САП і НАБУ.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.