16 листопада позначився важливими політичними й соціальними подіями як в Україні, так і на міжнародній арені. В центрі уваги – зміни в мобілізаційній політиці України, заяви президента Володимира Зеленського щодо переговорів з Росією та значення підтримки США, внутрішньополітична криза в окупованій Абхазії, а також несподівані пропозиції з боку радника новообраного президента США Дональда Трампа росіянина Бориса Епштейна.
Зібрали всі головні новини дня, які не лише формують порядок денний, а й задають напрямок для подальшого розвитку ситуації на різних фронтах. Деякі з них наші читачі точно могли пропустити.
Масштабний аудит підприємств в Україні: десятки тисяч втратили бронювання від мобілізації
Українські підприємства пройшли аудит щодо критичності для економіки. Близько 10% із них втратили цей статус, що позначилося на десятках тисяч громадян, які тепер можуть підлягати мобілізації. Представники ТЦК будуть залучені до процесу оцінки критичності підприємств, а повторну перевірку мають пройти навіть ті, хто зберіг бронь. Загалом кількість заброньованих в Україні сягає мільйона осіб. Докладніше >>>
Зеленський: переговори з Росією можливі лише з сильної позиції України
Президент України заявив, що слабкість у будь-якому вигляді є неприйнятною основою для мирних переговорів із Росією. Він підкреслив важливість військової підтримки з боку США, наголосивши, що сильна позиція України – ключ до справедливого миру.
Зеленський також висловив сподівання на конструктивну співпрацю з Дональдом Трампом, зазначивши, що війна може завершитися швидше за його адміністрації. Докладніше >>>
Політична криза в окупованій Абхазії: Бжанія готовий подати у відставку
В окупованій Абхазії тривають масові протести, спрямовані проти “президента” Аслана Бжанії. Під тиском опозиції він заявив про готовність оголосити дострокові вибори та подати у відставку. Протести викликані незадоволенням інвестиційною угодою з Росією, яку опозиція вважає вигідною лише для російських бізнес-інтересів. Докладніше >>>
Росіянин з команди Трампа запропонував стати посланцем із врегулювання війни в Україні
Борис Епштейн, радник новообраного президента США Дональда Трампа, запропонував йому виступити посередником у врегулюванні війни між Україною та Росією. Пропозиція, озвучена на тлі зростаючого впливу Епштейна в оточенні Трампа, викликала неоднозначну реакцію через його російське походження та юридичні проблеми. Президент США поки не ухвалив остаточного рішення. Докладніше >>>
І ще декілька новин від Інформатора, над якими варто поміркувати:
- Українські прикордонники знищили російський прапор, який росіяни встановили на зруйнованому мосту через річку Судість у Чернігівській області. У ДПСУ зазначили, що ворог намагається нав’язувати свої “перемоги” та тиснути психологічно, але їхня ДРГ залишила прикордоння ще до знищення стяга.
- Естонія надасть Україні новий пакет військової допомоги: прилади спостереження, приціли, засоби балістичного захисту, різні види боєприпасів та військово-морська форма.
- Колишній прем’єр Великобританії Борис Джонсон заявив, що є ризик “повернутися до жахливого франко-німецького Нормандського формату”. І це є “ганебною зрадою реальності”. Так він відреагував на дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца російському диктатору Путіну. Він пояснив, що такий формат розглядає РФ та Україну як рівноправних співрозмовників у суперечці, однак це РФ розпочала злочинне вторгнення.