Зеленський в Instagram пропонував купити костюм динозавра на Гелловін: історія милого казусу

Днями на офіційному акаунті президента України Володимира Зеленського в Instagram стався забавний казус. 29 жовтня в соцмережі з’явилася сторіс, у якій замість посилання на відео зустрічі Зеленського з президенткою Ісландії Галлою Томасдоттір був лінк на костюм динозавра. Всьому вина – підготовка до Гелловіну.

В UNITED24Media заявили, що помилку допустив SMM-менеджер акаунту Зеленського. Того дня він шукав костюм на Гелловін для свого 4-річного сина Матвія і випадково додав не те посилання.

Ось таке посилання було в сторіс

“Ця мила SMM-помилка лише доводить, що усі ми, перш за все, люди. Навіть у часи війни українці залишаються батьками, яким потрібно знайти костюм на Гелловін для своїх дітей”, – наголосили в UNITED24Media, пояснивши цей казус “людським фактором”.

Костюм SMM-ник своєму синові все ж купив. В UNITED24Media опублікували фото хлопчика у костюмі динозавра Тирекса й зазначили, що у свої 4 роки Матвій вимовляє імена динозаврів краще, ніж деякі слова.

Щасливий Матвій у костююмі динозавра - тому самому, на який вів лінк
Щасливий Матвій у костююмі динозавра – тому самому, на який вів лінк

“Він все вимірює в динозаврах. Наприклад, зріст Диплодока дорівнює висоті 20-поверхівки. Якщо вам 80+ років, то Матвій, можливо, запитає вас, чи пам’ятаєте ви динозаврів”, – пишуть в UNITED24Media.

Гелловін: що це за свято

Гелловін святкувати прийнято в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Своїм корінням Гелловін сягає аж до давніх кельтів. Початком сучасного свята заведено вважати стародавній Самайн. Відповідно до язичницьких вірувань кельтів Самайн відносився до чотирьох основних календарних свят. У багатьох кельтських народів першого листопада починався новий рік і саме тому межа між світами живих та мертвих вважалася стертою. Одна з ірландських саг розказує нам про те, що в цей день збиралися королі та вожді й влаштовували всенародні гуляння.

Під час таких гулянь було заведено приносити дари господарям (найчастіше це були тушки свиней або іншої худоби). Одним з ритуалів було запалення вогню – напередодні свята довкола гасили всі вогні й запалювали один новий. На стінах будинків і довкола вивішували черепи людських голів для відлякування нечисті. Вважалося, що до Самайна потрібно закінчити всі розпочаті справи та ступити в новий рік очищеними. В цю ніч сили хаосу могли пробратися до світу живих.

Без уваги також не можна залишити жертвоприношення, присвячені цьому святу. Зазвичай в жертву приносили м’ясо та кістки свійських тварин. Таким чином вони отримували допомогу від богів та виказували свою прихильність до них. Пізніше, з приходом християнства свято Самайн змінило назву на День усіх Святих. Зі зміною назви змінилися й традиції святкування, але на фундаменті стародавніх святкувань. Вже у XVI столітті у вечір 31 жовтня почали вдягати маски з тканини та випрошувати солодощі, ходячи від дому до дому.

Натомість повноцінні тематичні костюми та вирізання лякливих гарбузів з’явилося лише на межі XIX-XX століть. На цей час найбільшими шанувальниками цього свята є США, Велика Британія, Канада та Ірландія. В Україні День усіх Святих або Гелловін почали святкувати лише з 1990-х років. Щороку традиції святкування поповнюються новими та захопливими ідеями.



Джерело