Антивакцинатор та конспіролог, який курив травку з Маском: хто такий Джо Роган, який послав Зеленського

Популярний американський подкастер-мільйонник Джо Роган облаяв президента України Володимира Зеленського. Так він відреагував на дозвіл адміністрації президента США Джо Байдена завдавати ударів по Росії далекобійними ракетами ATACMS. Блогер вважає, що такі дії буцімто можуть спровокувати Третю світову війну. Українці йому на цю заяву смачно відповіли – послали у відповідь. Втім для Рогана потрапляти в скандали – звична справа. Його вже охрестили антивакцинатором, гомофобом та захисником теорій змов. Також Роган постійно критикує Джо Байдена та активно підтримує його наступника на посаді президента США Дональда Трампа. Дружить подкастер й з Ілоном Маском – навіть причетний до створення найпопулярнішого мему з американським мільярдером. Про все це детально – в матеріалі Інформатора.

Роган послав Зеленського

Джо Роган вилаявся в бік президента України Володимира Зеленського під час свого останнього випуску з американським продюсером Скотом Сторчем. Подкастер порушив тему нещодавнього дозволу США завдавати ударів по Росії далекобійними ракетами. Блогер сказав, що не розуміє, як узагалі можна було дати такий дозвіл, особливо коли чинний лідер країни уже завершує свою каденцію, а також наголосив, що ось-ось почнеться Третя світова війна.

“Зеленський каже, що Путін наляканий. Але пішов ти на [три букви], мужик. Ідіть на [три букви], люди, ви провокуєте Третю світову війну. Ми проголосували за Трампа, і його ідея – закінчити все це. Сподіваюся, йому вдасться зробити це”, – сказав Роган.

При цьому Роган заявив, що “Путіну не потрібно було вторгатися в Україну, 100%”. А також назвав удар росіянами “Орешником” по Дніпру “божевіллям”.

Рогана послали у відповідь

Висловлювання Джо Рогана про українського лідера викликало бурю критики. Причому обурені цією риторикою не тільки українці, а й люди з різних куточків світу. Блогеру “прилетіли” палкі відповіді.

Зокрема, Рогану різко відповів український ексбоксер Володимир Кличко. Він звинуватив блогера у підтримці та поширенні російської пропаганди.

“Путінська Росія в біді, тому вони хочуть налякати тебе і таких, як ти. Його війна повинна була тривати три дні, а вона триває вже три роки завдяки героїзму й жертвам мого народу. Тому ти використовуєш єдину зброю, яку Путін дійсно планує використовувати: пропаганду. І ця зброя дійсно послаблює наші демократії. Путінська Росія хоче знищити Україну тихо, вони хочуть, щоб Америка була тихою. Не великою, але тихою. Велика Америка – це не та Америка, яка відмовляється від країн, що захищають свободу своїм життям”, – наголосив Кличко.

Він запропонував Рогану провести спільний етер. Зокрема, щоб відкрито обговорити тему війни в Україні.

“Якщо ти запросиш мене на свій подкаст, ми могли б їх обговорити. Як вільні люди”, – закликав спортсмен.

На цю заяву Джо особисто не відповів. Втім відреагувала його фанатська сторінка, де Кличка звинуватили у спробі потрапити на подкаст.

Негативно відреагувала і Кендес Овенс – американська блогерка і політична активістка, прихильниця президента США Дональда Трампа, назвавши Кличка геєм. А от політичний аналітик Даг Клейн закликає Рогана відреагувати на слова Кличка та запросити його на подкаст.

Джо Роган 2

Американський мільярдер Білл Екман теж підтримав ініціативу Володимира Кличка відверто поспілкуватися з Джо Роганом. Він є засновником і CEO хедж-фонду Pershing Square Capital Management, статки якого оцінюються в 9 млрд доларів.

“Так, ви маєте його запросити”, – написав Екман у коментарях.

Не промовчав й колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. В соцмережі Х він звернувся до Джо Рогана, написавши, що лаятися на українців та не дати їм можливості висловитися є нечесною суперечкою, і запропонував американцю поговорити.

“Визвірятися на українців, не даючи їм можливості висловитися, – це нечесна суперечка. Якщо ви колись захочете поговорити по-справжньому, сядьмо і поговорімо про що завгодно, пов’язане з Україною – навіть про драконів. Ви знаєте своє, я знаю своє. Сигари – за мій рахунок”, – написав ексміністр.

Джо Роган 3

Втім більшість українців не підбирали слова, висказуючи Рогану, що думають про його заяву в сторону Зеленського та війни в Україні. У соцмережі X (Twitter) подкастера добряче покатали на “шакалячому експресі” (флешмоб з критики кого у соцмережах). Найпопулярніша відповідь, звісно ж, аналогічна тій, яку блогер сказав українському президенту. 

Один з тих, хто послав Рогана, є журналіст, засновник благодійного фонду “Несемось!” та військовослужбовець Петро Шуклінов. Він назвав подкастера алкоголіком та заявив, що все, що того хвилює – це його безтурботне життя.

Джо Роган 4

А от український стендап-комік Антон Тимошенко назвав Джо Рогана ідіотом. Це була відповідь на звинувачення Володимира Кличка на фанатській сторінці блогера.

Джо Роган 5

Не обійшлося й без мемів. Їх українці роблять традиційно у будь-якій ситуації.

Джо Роган 6

Джо Роган 7

Хто такий цей Джо Роган та про що його подкаст

57-річний Джо Роган – американський стендап-комік, ведучий, подкастер, спортивний коментатор. Став відомим завдяки стендапу, але його популярність різко зросла після того, як він почав працювати як ведучий телевізійних шоу. У 2001 році він отримав роль у ситкомі NewsRadio, а пізніше знявся в різних проєктах, таких як Fear Factor, де був ведучим з 2001 по 2006 рік.

Однак найбільшу популярність йому приніс коментаторський досвід в UFC (Абсолютний бійцівський чемпіонат), де він почав працювати в 1997 році. Його коментарі стали культовими серед фанатів боїв, а Роган отримав визнання як один з найкращих коментаторів у світі MMA.

Джо Роган
Джо Роган

Одним з найбільших досягнень Джо є його подкаст The Joe Rogan Experience, який він започаткував у 2009 році. Цей подкаст – найвідоміший у світі: на його канал в YouTube наразі підписані понад 18 мільйонів людей. Роган на свій подкаст запрошує гостей із різних сфер – від науковців і політиків до спортсменів та коміків. 

Роган веде подкаст без сценарію, по дві-три години, розмовляє зі своїми гостями у вільному темпі й зачіпає навіть ті теми, які табуйовані на мейнстримних майданчиках – у тому числі з питань раси, гендеру, поліцейського насильства, наркотиків. Одним з найскандальніших випусків за весь час існування подкасту можна назвати випуск з Ілоном Маском шість років тому, коли той затягнувся косяком (закурив марихуану) і тим самим обвалив акції Tesla.

Цей популярний мем саме бере початок саме з подкасту Рогана
Цей популярний мем бере початок саме з подкасту Рогана

У травні 2020 року стримінговий сервіс Spotify уклав контракт із Джо Роганом, щоб його подкаст виходив на цій платформі ексклюзивно. Угоду оцінили у сто мільйонів доларів. Через чотири місяці група працівників Spotify заявила, що випуски Рогана потребують прямого редакційного контролю. У працівників Spotify було безліч приводів для обурення Джо Роганом через його висловлювання та запрошених спікерів, чиї погляди викликали обурення у лівих (“прогресивних”) американських активістів (серед таких гостей був конспіролог Алекс Джонс).

Подкаст Джо Рогана зараз теж залишається на платформі Spotify. У 2024 році було укладено нову багаторічну угоду, за якою подкаст більше не є ексклюзивом Spotify – він також доступний на Apple, Amazon і YouTube.

Spotify зіткнувся з критикою через співпрацю з Роганом, зокрема від музикантів, таких як Ніл Янг і Джоні Мітчелл, які тимчасово вилучали свої твори з платформи. Проте для Spotify цей подкаст став джерелом значних доходів від реклами, що зміцнило позиції платформи на ринку​.

Гучні скандали з Джо Роганом

Джо Роган доволі часто опинявся в центрі гучних скандалів. Зазвичай вони пов’язані саме з його подкастом The Joe Rogan Experience.

Роган критикує Байдена та підтримує Трампа. Популярний подкастер часто критикує американську політичну систему, особливо адміністрацію ще поки чинного президента Джо Байдена. Наприклад, нещодавно Роган обговорював ситуацію з Україною, де висловлював сумніви щодо зовнішньої політики США. Він також неодноразово заявляв, що вважає Байдена слабким лідером, натомість підтримуючи колишнього президента Дональда Трампа.

Роган дружить з Ілоном Маском, який нещодавно отримав посаду в адміністрації Дональда Трампа. Ще перед виборами президента США Джо заявляв, що саме аргументи Маска на користь Трампа звучать найбільш переконливо.

“Маск наводить, на мою думку, найпереконливіші аргументи на користь Трампа, які ви коли-небудь чули, і я повністю згоден з ним. Для протоколу: так, це підтримка Трампа“, – говорив Роган.

А навесні 2022 року Ілон Маск запропонував бій президенту РФ Володимиру Путіну. Джо Роган запропонував мільярдеру підготовку до бою.

“Я кидаю виклик Володимиру Путіну. В єдиноборстві. Ставка – Україна”, – писав Маск у Twitter.

“Я запропонував свої послуги. Я написав йому, я сказав, чувак, що організую всі твої тренування. Якщо ти справді битимешся з Путіним, я організую всі твої тренування. Це було б неймовірно епічно”, – заявив на це Роган.

Роган – антивакцинатор. Блогер неодноразово висловлював сумніви щодо ефективності деяких вакцин проти COVID-19 та використовував свій подкаст як платформу для обговорення альтернативних лікувань коронавірусу, що викликало критику з боку медичних експертів та організацій охорони здоров’я. Його погляди на COVID-19 спричинили хвилю протестів серед користувачів, а також привели до публічних суперечок з відомими особами, такими як Доктор Фаучі.

Роган відомий гомофобними та расистськими висловлюваннями. Американський подкастер неодноразово потрапляв у центр уваги через старі записи, де він вживав образливі слова щодо різних соціальних груп. У 2022 році в інтернеті поширилося відео, де Роган вживає расистські висловлювання, зокрема слово “n-word” (слово, яке вживають замість nigger). За свої слова Роган публічно вибачався, назвавши їх “найгіршим і соромітним моментом його життя”.

Роган проти трансгендерів. Блогер також став об’єктом критики через свої висловлювання на тему трансгендерних атлетів. Він висловив занепокоєння, що трансгендерні жінки (які колись були чоловіками) можуть конкурувати з біологічними жінками в спортивних змаганнях, що викликало обурення серед представників ЛГБТ-спільноти.

Роган захищає конспірологію. Популярного подкастера також критикували за підтримку різних конспірологічних теорій. Наприклад, він висловлював сумніви щодо виборів в США, поділяючи теорії про можливу фальсифікацію голосування. Крім того, він регулярно запрошує на свій подкаст гостей, які просувають теорії змови, що підвищує рівень критики щодо його впливу на молодіжну аудиторію.



Джерело