Байден йде, але залишає 80 тисяч військових США для спокою Європи і стримування Росії

Президент Джо Байден, який скоро покине пост глави США, поінформував Конгрес про присутність 80-тисячного американського війська, дислокованого у європейських країнах. Військові США готові до бою. Їхнє розміщення має дві ключові цілі: заспокоїти європейських союзників та стримувати РФ. Баден йде, але війська США продовжують його місію. 

Офіс президента США оприлюднив лист Байдена до спікера Палати представників і тимчасового голови Сенату, в якому міститься звіт про військову владу, “щоб інформувати Конгрес про розгортання збройних сил Сполучених Штатів, оснащених для бою”.

У листі до лідерів Конгресу Байден заявив, що приблизно 80 000 військовослужбовців Збройних сил Сполучених Штатів “призначені або розгорнуті в країнах Організації Північноатлантичного договору в Європі, включно з тими, які розгорнуті, щоб заспокоїти наших союзників і стримати подальшу російську агресію”.

Європа готується до ймовірної війни, а Путін заперечує загрозу

Правитель Росії Володимир Путін у лютневому інтерв’ю американському пропагандисту Такеру Карлсону відкинув заяви про плани Москви напасти на країни НАТО. Тоді Путін  назвавши такі дії безглуздими. Він зазначив, що західні політики часто посилаються на поняття російської загрози, щоб вселяти страх і відвертати увагу суспільства “від внутрішніх проблем”.

У листопаді стало відомо, що згідно з секретними документами, Берлін підготував план “Операція Німеччина” — це 1000-сторінковий план підготовки Німеччини до потенційного сценарію Третьої світової війни. Як повідомляла німецька щоденна газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, у надсекретних документах пояснюється, які споруди та інфраструктуру необхідно захистити, щоб військові могли їх використовувати, а також як компанії та люди можуть підготуватися у разі підвищеної загрози.

Водночас країни Європейського Союзу вивчають можливість створення спільного оборонного фонду на 500 мільярдів євро для військових витрат і закупівель озброєнь шляхом випуску облігацій. Таким чином у ЄС прагнуть зміцнити обороноздатність блоку на тлі занепокоєння щодо повернення новообраного президента США Дональда Трампа у Білий дім. Участь у фонді буде добровільною і до нього зможуть долучитися і ті країни, які не є членами Євросоюзу, як от Великобританія та Норвегія.

Джерело