Безумний законопроект: Слуги народа пропонують карати за втягування неповнолітніх у споживання енергетиків

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13025-1, що передбачає адміністративну відповідальність за вживання енергетиків підлітками. За залучення неповнолітніх до цього загрожує попередження або штраф. Також пропонується карати батьків малолітніх поціновувачів енергетиків та продавців.

Авторами документу стали народні депутатки від фракції “Слуга народу” Олена Вінтоняк та Марія Мезенцева-Федоренко. Про це йдеться на сайті ВРУ.

Проєкт, зокрема, пропонує додати у кодекс Україні про адмінпорушення ст. 179-1, де буде вказано наступне: залучення особи, яка не досягла 18-річного віку до споживання енергетичних напоїв, тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У документі також зазначається, що нове рішення уряду чітко має визначити, хто і як буде відповідати за вживання енергетиків підлітками. Якщо їх п’є дитина віком від 14 до 16 років або підбурює до цього інших, то за це відповідатимуть її батьки або опікуни.

Таким дорослим можуть виписати штраф від 255 до 425 гривень або призначити громадські роботи від 20 до 40 годин. Якщо порушення повториться протягом року, покарання буде жорсткішим – до 680 гривень штрафу або до 60 годин громадських робіт. Крім того, пропонується штрафувати і продавців.

У пояснювальній записці зазначається, що головною причиною рішення є недосконалість чинного законодавства щодо регулювання обігу та споживання енергетичних напоїв серед неповнолітніх. Це нібито дозволить зменшити ризики для здоров’я молодого покоління та сприятиме створенню більш безпечного середовища в Україні.

Водноча там визнається, що закон не має аналогів у світі, оскільки такого обмеження ніде немає. Щоправда, з 1 січня 2025 року набрав чинності Закон штату Коннектикут про заборону продажу енергетичних напоїв для осіб, які не досягли 16-річного віку, а у Польщі заборонено продавати енергетики у школах.

Цікаво, що авторки законопроєкту вказують на необхідність його прийняття, спираючись на той факт, що Україна підписала угоду про асоціацію між Україною – з однієї
сторони. Та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами – з іншої.

У Раді обговорюють шкільний законопроєкт

В Україні хочуть запровадити ЗНО для школярів, які закінчили 9 клас. Таким чином хочуть розмежувати надмірну кількості дітей, які намагаються поступити до вищих навчальних закладів. Таке рішення розглядають у парламенті.

Про це сказав народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин в інтерв’ю НУШ. За його словами, такого карго-культу вищої освіти, як в Україні, не має жодна країна Європейського Союзу.

Джерело