Чернишова призначили міністром з питань національної єдності: хто його замінить у Нафтогазі

Верховна Рада проголосувала за призначення Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єра – міністра з питань національної єдності. Новостворене міністерство, анонсоване президентом Володимиром Зеленським, покликане об’єднувати українців за кордоном та протидіяти російським наративам. Незважаючи на те, що Чернишов є нинішнім головою НАК “Нафтогаз України”, він має найбільші шанси очолити міністерство.

Перед цим було зареєстровано проєкт постанови про його призначення. Народний депутат Олексій Гончаренко прокоментував розгляд кандидатури Олексія Чернишова на посаду міністра єдності, який сьогодні представляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді. За словами Гончаренка, глава уряду не зміг пояснити ані необхідність створення нового міністерства, ані причини, чому саме Чернишов має його очолити. Депутат також поставив риторичні запитання щодо можливого створення інших “символічних” міністерств, таких як “міністерство правди” чи “міністерство перемоги”, і засумнівався в обіцянках про відсутність нових відомств.

“Чернишова призначили віце-премʼєром, міністром національної єдності. За – 237. Я голосував проти”, – написав Гончаренко у себе в телеграм-каналі.

Відомо, що питання кандидатури Чернишова мали розглянути на засіданні фракції 3 грудня. За даними Bankova Mail, Чернишов прагне залишити контроль над НАК “Нафтогаз” навіть після переходу до уряду. Для цього він розглядає Василя Володіна, свою “праву руку”, як потенційного нового очільника компанії. Володін, який зараз є членом правління НАК, раніше працював із Чернишовим у Міністерстві розвитку громад і територій, а також у Київській обласній адміністрації.

Однак, за повідомленнями, проти цього призначення виступають інші впливові групи в Офісі президента. Вирішення питання щодо нового голови НАК “Нафтогаз” очікується найближчим часом.

Що відомо про створення Міністерства єдності

Ідею створення Міністерства української єдності президент Володимир Зеленський озвучив 20 серпня на зустрічі з керівниками дипломатичних установ України. За словами президента, нова інституція відповідатиме за об’єднання українців за кордоном, захист їхніх інтересів, культурні та освітні ініціативи, а також боротьбу з російською пропагандою.

Попри заявлені цілі, ініціатива отримала неоднозначну реакцію. Згідно з опитуванням Active Group, більшість українців висловлює скептицизм щодо ефективності нового міністерства. Також відомо, що рішення про створення відомства та можливе призначення Чернишова стане одним із ключових питань найближчого засідання Верховної Ради.

Джерело