Ексгенпрокурор Костін отримає дипломатичне призначення: в яку країну поїде послом

Колишнього генерального прокурора Андрія Костіна відправлять за кордон, призначивши на дипломатичну посаду. Костін стане послом України у Нідерландах. Наразі послом України в цій країні є Олександр Карасевич.

Про це повідомило “Суспільне” з посиланням на власне джерело в Офісі президента України. Інформацію підтвердила “Українська правда” із посиланням на джерело у правоохоронних органах.

В Офісі президента не наводили подробиць, або ж попросили тримати їх у таємниці. Проте УП із посиланням на свого співрозмовника пише, що зараз планується рішення про призначення Костіна послом.

“Що ж до посади генерального прокурора, то рішення щодо наступника Костіна ще не ухвалене, але готується”, – зазначило “Суспільне”.

Звільнення Костіна: як це було

Оголошення про відставку Костіна пролунало на тлі скандалу з 50 прокурорами Хмельниччини, які за допомогою голови МСЕК Тетяни Крупі оформили собі інвалідність. Крупу затримали 5 жовтня, а під час обшуку в її квартирі знайшлося понад 6 мільйонів доларів США готівкою. Журналіст Юрій Бутусов вважає, що ці прокурори завдяки Крупі отримали інвалідність 2 групи, яка дозволяла їм уникати мобілізації та отримувати пенсії. Сам обласний прокурор Олексій Олійник також мав подібну інвалідність, а після розголосу звільнився з посади. 29 жовтня Верховна Рада України підтримала постанову про звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора.

Загалом протягом двох років до Андрія Костіна накопичилися численні претензії, які не обмежувалися лише останнім резонансним скандалом з “прокурорами-інвалідами” чи діяльністю його скандального заступника Олексія Вербицького (теж вже звільненого – ред.). Звільнення Костіна вже неодноразово обговорювалося, але Костіну вдавалося залишатися на посаді, хоча він тривалий час уникав написання заяви про відставку, а в умовах дефіциту кадрів Офісу президента не вистачало альтернативи для його заміни.

Ще більше обурення викликало те, що Костін зволікав з підписанням підозри для нардепа Артема Дмитрука, поки той не залишив Київ. Після наради у президента Костін заявив, що ситуація йому небайдужа, однак у соцмережах вже закликали до його звільнення.

За повідомленням “Дзеркала тижня”, Костін часто був відсутній на робочому місці, через що отримав прізвисько “генпрокурор закордонних справ”. Також перебуваючи на своїй посаді, він намагався уникати рішень щодо чутливих питань, що зменшувало його значення для Банкової. Четверо з його шести представників, підпорядковані радше заступнику голови ОП Олегу Татарову, орієнтувалися не на Костіна, а на розпорядження Банкової.

Натомість у міжнародних партнерів України до Костіна з’явилися зауваження через низьку ефективність у боротьбі з корупцією. На цьому наголошував держсекретар США Ентоні Блінкен під час переговорів з українським керівництвом.

Депутати також висловлювали критику через те, що за два роки Костін жодного разу не звітував перед Верховною Радою, хоча як колишній народний депутат мав би розуміти важливість такої співпраці. Через це головним джерелом інформації для парламенту щодо зловживання в ОГП стали журналістські розслідування.

Джерело