Кабінет міністрів України на засіданні 3 грудня ухвалив низку кадрових рішень. Екснардепку Альону Шкрум, за дострокове припинення мандата якої Рада проголосувала сьогодні ж, призначено першим заступником Міністра розвитку громад та територій України. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Інсайд про звільнення Шкрум з Ради та призначення її в уряд Інформатор публікував раніше – і він підтвердився. Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба отримав 3 грудня ще одного заступника (не першого, а просто заступника, на сходинку нижче за Шкрум). Їм став Костянтин Ковальчук.
Також призначено:
- Іщенка Григорія Григоровича Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження;
- Чаплю Віталія Михайловича заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів України;
- Смілянського Ігоря Юхимовича Урядовим уповноваженим з питань реформування митних органів.
Крім того, уряд погодив призначення Греби Романа Володимировича заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації.
Нагадаємо, раніше 3 грудня уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України. А Верховна Рада проголосувала за призначення Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єра – міністра з питань національної єдності. Чернишов до цього очолював НАК “Нафтогаз”, куди, своєю чергою, прийшов з уряду, де був міністром розвитку громад та територій України. В Кабмін свого часу Чернишов прийшов з посади голови Київської ОВА.
Смілянський реформуватиме митницю на громадських засадах
Генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський у Facebook 3 грудня підтвердив, що був призначений на посаду “керівника штабу по реформі митниці”, або якщо офіційно – урядового уповноваженого з питань реформи митних органів (на громадських засадах). Він підкреслив, що то була не його власна ініціатива, та працювати топменеджером він не припиняє.
“Я не йду з Укрпошти, продовжую виконувати обов’язки генерального директора, пришвидшувати посилки, зменшувати черги, будувати поштовий банк ну і т.п. Ця робота (в уряді), як зазначено, на громадських засадах, і я не буду отримувати ніяку компенсацію за її виконання (ну окрім морального задоволення і купи порад та хейту в коментарях). Ну спав до цього 3-4 години, але ніколи не знаєш на скільки можна підвищити ефективність роботи”, – написав він.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну уточнив, що перед уповноваженим та робочою групою, зокрема, стоятимуть такі завдання:
- синхронізація з ЄС;
- модернізація інфраструктури;
- введення ризик-орієнтованої системи;
- диджиталізація.
Мельничук додав, що до обов’язків Смілянського входять, зокрема, підготовка пропозицій щодо реформування митних органів у рамках реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року та підготовка пропозицій щодо здійснення заходів, пов’язаних із залученням до формування та реалізації державної митної політики інститутів громадянського суспільства.
Смілянський народився 6 жовтня 1975 року у Білгороді-Дністровському. У 1995 році він переїхав до США з батьками та отримав американське громадянство. У 1999 році закінчив Школу бізнесу Університету Пейс у Нью-Йорку. У травні 2005 року закінчив із відзнакою Школу бізнесу Джорджтаунського університету. Працював у Cantor Fitzgerald LP, City Bank, The Boston Consulting Group. 2016 року був призначений гендиректором “Укрпошти”.
Що відомо про створення Міністерства єдності
Ідею створення Міністерства української єдності президент Володимир Зеленський озвучив 20 серпня на зустрічі з керівниками дипломатичних установ України. За словами президента, нова інституція відповідатиме за об’єднання українців за кордоном, захист їхніх інтересів, культурні та освітні ініціативи, а також боротьбу з російською пропагандою.
Попри заявлені цілі, ініціатива отримала неоднозначну реакцію. Згідно з опитуванням Active Group, більшість українців висловлює скептицизм щодо ефективності нового міністерства. Також відомо, що рішення про створення відомства та можливе призначення Чернишова стане одним із ключових питань найближчого засідання Верховної Ради.