Американські посадовці з питань оборони провели зустріч зі своїми південнокорейськими колегами в середу, 30 жовтня, у Пентагоні. Під час переговорів Південна Корея пояснила, які військові технології КНДР може отримати від Росії в обмін на своїх військових. Цілком ймовірно, що Північна Корея захоче від росіян ядерні технології, підводні човни, супутникові дані. Крім того, КНДР може попросити в обмін на військових і технології балістичних ракет.
Після зустрічі міністр оборони США Ллойд Остін та міністр національної оборони Південної Кореї Кім Йон Хен провели брифінг для преси. Зустріч відбулася на тлі російсько-української війни, що значно підвищує ризик залучення до неї Північної Кореї.
“Ми уважно стежимо за безпрецедентним рівнем прямої військової співпраці між Росією та КНДР. Сьогодні ми поділилися нашими глибокими занепокоєннями щодо відправлення військових КНДР до Росії. Ми також обговорили, як ми будемо разом з нашими союзниками реагувати на це небезпечне та дестабілізуюче загострення ситуації. За нашими даними, Північна Корея відправила близько 10 000 солдатів для тренувань у Східній Росії, деякі з яких вже наблизилися до України”, — повідомив Остін.
Очільник Пентагону додав, що США фіксують військових КНДР у російській формі та з російським обладнанням. Кремль планує використовувати цих північнокорейських солдатів для підтримки бойових операцій у Курській області, біля кордону з Україною.
Міністр національної оборони Південної Кореї Кім Йон Хен зазначив, що вважає таке розміщення військ спробою лідера КНДР Кім Чен Ина “підтримати свою диктатуру”.
“Диктатор не вагається, відправляючи своїх молодих людей та солдатів як гарматне м’ясо. Я вважаю, що такі дії є воєнним злочином, що є не лише антигуманним, але й антимирним”, — заявив міністр оборони Південної Кореї.
Він також зазначив, що, на його думку, Сполучені Штати, Південна Корея та інші партнери все ще мають можливість запобігти подальшій ескалації. Водночас Кім попередив, що, ймовірно, Північна Корея намагатиметься отримати від Росії передові військові технології в обмін на своїх солдатів.
“Існує велика ймовірність, що Північна Корея вимагатиме передачу технологій у різних сферах — зокрема технології, пов’язані з тактичною ядерною зброєю, міжконтинентальними балістичними ракетами, розвідувальними супутниками та балістичними підводними човнами”, — додав він.
На питання щодо потенційної загрози втручання КНДР у майбутні президентські вибори в США Кім відповів, що наразі не розглядає це як значну загрозу.
“Однак вважаю, що вони можуть спробувати привернути до себе увагу та продемонструвати свої ядерні можливості в передвиборчий період у США”, — зауважив міністр оборони Південної Кореї.
Війська КНДР непрофесійні, а США мають підготувати відповідь
Видання The Wall Street Journal повідомило, що війська Північної Кореї, які прибувають РФ для участі у війні проти України, є ненайкращими представниками армії Кім Чен Ина. Серед бійців зафіксовані молоді 20-річні люди та навіть підлітки. Усі вони низького зросту та худорлявої тілобудови, що вказує на хронічне недоїдання. Військові КНДР не мають досвіду саме окопної війни й ніколи не виїздили за межі Північної Кореї – вони тренувалися вбивати, але не воювати. Армія КНДР використовує застаріле військове обладнання, а сама Північна Корея не брала активної участі у серйозних військових конфліктах, починаючи часів Корейської війни 1950-1953 років.
Військові КНДР найімовірніше стануть гарматним м’ясом, адже жодного впливу на хід війни їхня участь не матиме. Щобільше, ці бійці свого роду “пробна партія”, участь якої у війні становить неабиякий інтерес й для самого Кіма, зокрема щодо набуття досвіду роботи дронів.
Варто зазначити, що голова Комітету з питань розвідки Палати представників США Майк Тернер заявив, що Сполучені Штати мають розглянути можливість застосування “прямих військових дій”, якщо північнокорейські війська вступлять у війну в Україні. На запитання про присутність північнокорейських військових у Росії під час пресконференції у Казані президент Володимир Путін ні підтвердив, ні заперечив їхню присутність.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.