Підтримка, тиск на Київ і без вступу до НАТО: яким може бути план Келлога щодо завершення війни в Україні

Новообраний президент США Дональд Трамп обрав Кіта Келлога на посаду спецпредставника щодо урегулювання війни Росії проти України. 2 грудня у мережі з’явився деталізований “план Келлога” про те, як саме пропонують завершити війну в Україні. Серед ключових вимог нічого нового: відмова України від вступу до НАТО, мирні переговори, стимули для РФ та відмова від курсу на ізоляцію Москви. При цьому у документі пропонується максимально тиснути як на Київ, так і на Москву задля досягнення миру. 

Деталі “плану Келлога” оприлюднили у Telegram-калалі “Інсайдер”, який вважається наближеним до влади України, а сам Кіт Келлог оприлюднив свій план ще у квітні для інституту America First. У документі перераховано декілька пунктів, спрямованих на врегулювання військового конфлікту у Східній Європі. Перераховані принципи передбачають закінчення гарячої фази протистояння та перехід до встановлення дипломатичних відносин Москви, Києва та Вашингтона. Потезово цей документ виглядає таким чином:

  • Припинення ізоляції Росії. Встановити дипломатичні відносини з Москвою та припинити “демонізацію” Путіна.
  • Мирні переговори. Натиснути на Україну та Росію, щоб вони домовилися про припинення вогню та розпочали переговори.
  • Стимули для Росії. Відкласти членство України у НАТО на 10 років. Дозволити Росії зберегти утримувані території. Поступове скасування санкцій та нормалізація відносин із США за умови укладання мирних угод, прийнятних для України.
  • Підтримка України. Продовження військової допомоги та двосторонніх гарантій безпеки. Україні не потрібно офіційно визнавати контроль РФ, але вона має утриматися від зміни статус-кво силою.
  • Тиск на Київ. Потенційно припинити військову допомогу США, якщо Україна відмовиться від мирних переговорів.

Підтримка України, але без вступу до НАТО: з'явилися деталі щодо "плану Келлога" щодо завершення війни в Україні 2

 У Трампа вже думають над тим, як завершити війну

Після інавгурації президента Дональда Трампа США можуть скоротити військову підтримку України. В такому випадку Європі доведеться активізуватися, щоб заповнити цю “прогалину”. Зробити це буде нелегко, але можливо. Як пише Bloomberg, у такому випадку, на ЄС, ймовірно, чекає найгірший сценарій.

Нагадаємо, що 47-й президент США Дональд Трамп вважає, що для досягнення миру необхідно почати прямі переговори між Києвом і Москвою. Трамп не ставив за мету продовження військового конфлікту, а прагне будь-яким шляхом зупинити його.

Майбутня адміністрація Трампа вже працює над варіантами припинення війни в Україні. Журналісти зазначають, що робота над пропозиціями триває. Наразі основні варіанти такі: Ідея Келлога, ідея Гренелла зі створенням в Україні ряда “автономних регіонів”. Щоправда та вступ України до НАТО в обмін на території. 

 

Джерело