“Порожнього чека” не буде: у Трампа прокоментували питання подальшої підтримки України

У новообраного президента США Дональда Трампа поки що не спланували свою стратегію підтримки України. Проте точно зрозуміло, що стратегії “порожнього чека” – фінансування, яке обмежується тільки рішенням Конгресу США – не буде. Стратегію чинного президента США Джозефа Байдена у новій команді відкидають.

Про це заявив майбутній радник президента з національної безпеки Майк Волц в інтерв’ю телеканалу CBS News. Таку відповідь він дав на питання, чи планує нова адміністрація обмежити допомогу Україні, коли нарешті потрапить до влади в США.

“Президент Трамп сказав в інтерв’ю, що “порожній чек”, у своєму інтерв’ю для Time, якщо я не помиляюся, “пустий чек” – це не стратегія. Ця нескінченна війна, в яку ми, здається, втягуємося. Що означає успіх у контексті наших інтересів? Як ми закінчуємо цю війну? Хто буде за столом переговорів? Як ми спонукаємо всі сторони до переговорів? Яким буде механізм угоди? Це ті питання, які ми обговорюємо з його чудовою командою, яку він формує”, – заявив Волц.

Зазначається, що “порожній чек” – це неофіційна назва поточного формату підтримки України адміністрацією США, яка використовується адептами припинення допомоги Києву. Адміністрація Байдена наразі обмежена тільки сумою, яку погодив Конгрес США у квітні, що доводить до сказу противників надання Україні допомоги у війні проти російських загарбників.

Чи планує Трамп продовжити підтримку України

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що вирішення питання щодо війни в Україні буде головним пріорітетом після того, як він вступить на посаду 20 січня. Аналітики вважають, що для цього Трамп має посилити позиції США. Вірогідний сценарій передбачатиме тиск на Росію та водночас деякі поступки: відкладення членства України в НАТО та паузу в поверненні окупованих територій. А також забезпечення незалежності від Росії, масштабну відбудову та гарантії незалежності, які включатимуть європейську військову присутність в Україні.

На президентському посту Трамп не буде кидати Україну, але використовуватиме подальшу військову підтримку, як важіль тиску на Росію у переговорах про мир. Він назвав підтримку важливою частиною у прагненні досягти мирної угоди. На його думку, країни Європи мають бути головними захисниками України. Він пропонує відправити європейські війська в Україну для спостереження за припиненням вогню. 

Джерело