Посилення ППО та протидія КАБам: Зеленський провів чергову Ставку

Український президент Володимир Зеленський у понеділок, 11 листопада, провів чергову Ставку. Глава держави заслухав ряд доповідей щодо підсилення української протиповітряної оборони. За результатами ухвалили рішення збільшити кількість мобільних вогневих груп у регіонах, які найбільше потерпають від російських атак. Також президентові відзвітували щодо комплексної програми з протидії російським керованим авіабомбам. 

Детальніше про чергову Ставку президент Володимир Зеленський повідомив у Telegram-каналі. Глава держави додав, що наразі також виконуються рішення, ухвалені на попередній Ставці щодо кращого оснащення малих вогневих груп. 

“Заслухав доповідь щодо подальшого посилення ППО. Ухвалили рішення про збільшення кількості мобільних вогневих груп у регіонах, які є пріоритетними цілями для російського терору. Триває виконання попередніх рішень Ставки про кращу підготовку та оснащення МВГ”, – зазначив він.

Президент підкреслив, що окремо йому доповіли про комплексну програму проти російських КАБів. У цьому питанні, за словами Зеленського, є перспективні технапрацювання. 

“Є перспективні технологічні рішення. Також була доповідь щодо поточного стану української ракетної програми, зокрема розробки власних керованих авіабомб. Доповіді щодо трирічних контрактів для виробників дронів та інших видів озброєння”, – розповів Зеленський.

Крім того, до Ставки глава держави заслухав  доповідь Олександра Сирського. Головком, зокрема, доповів про посилення Курахівьского та Покровського напрямків. 

“Є рішення Головкома про суттєве посилення найскладніших напрямків – Курахівського та Покровського. На Курщині наші хлопці продовжують стримувати за межами України майже 50-тисячне вороже угруповання”, – додав президент. 

США підсилять ППО України, але тільки до кінця року

США в терміновому порядку передають Україні п’ять сотень ракет-перехоплювачів для систем ППО NASAMS та Patriot. Така кількість ракет закриє потреби України до кінця поточного року. Адміністрація Байдена пішла на такий крок з огляду на те, що в Україні фіксується збільшення масованих атак дронами протягом останніх місяців.

Можливості України щодо захисту неба від російських безпілотників невдовзі теж зростуть. Київ та бельгійська Thales домовились про спільне виробництво спеціальних ракет для ППО. Ці ракети зможуть ще більш ефективно боротися з російськими безпілотниками, захищатимуть критичну інфраструктуру й загалом покращать спроможності української протиповітряної оборони. Цілком можливо, що очільник ЦПД Андрій Коваленко, якщо нещодавно анонсував зміну підходів у протидії російським шахедам, які ворог хоче запускати цілодобово, мав на увазі саме ці ракети.

Джерело