В Росії заявили, що відхиляють будь-які “мирні пропозиції” адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа. Кремлю не подобаються пункти щодо НАТО та європейських миротворців в Україні. Анекдот полягає у тому, що жодних офіційних заяв від США ще навіть не надходило.
Про це повідомили російські пропагандистські видання із посиланням на заяву, яку зробив міністр іноземних справ Росії Сергій Лавров. Той заявив, що Трамп, мовляв, веде мову про замороження війни в Україні та “передачу подальшої відповідальності за протистояння з Росією європейцям”.
“Нас, звичайно, не влаштовують пропозиції, які лунають від імені представників команди обраного президента, відкласти українське членство в НАТО на 20 років, а також ввести в Україну миротворчий контингент”, – заявив він.
При цьому Лавров змушений був визнати, що будь-яких офіційних заяв США не робили, сигналів Кремль не отримував. Щобільше, Лавров, схоже, чудово розуміє, що насправді думка Росії мало кого цікавить у розрізі можливих мирних переговорів.
“До 20 січня – дати інавгурації – Дональд Трамп має статус “обраний президент”, а всю політику в усіх напрямках визначає чинний президент Джозеф Байден і його адміністрація. І поки що тільки остання уповноважена вступати у зв’язок із Росією від імені США”, – сказав він.
Також Лавров наголосив, що Москва начебто готова до переговорів щодо України, але домовленості мають бути такими, щоб їх неможливо було порушити. “Може йтися лише про надійні, юридично зобов’язуючі домовленості, які повинні усунути першопричини конфлікту і в яких повинен бути закріплений механізм неможливості їх порушення “, – сказав він, замовчуючи те, що саме Росія порушила безліч міжнародних та двосторонніх договорів.
Україна скептично ставиться до можливості переговорів з РФ
Новообраний президент США Дональд Трамп, звичайно, хотів би припинити війну в Україні швидко та, можливо, за будь-яку ціну. Проте на щастя, вирішує не він, а Україна. А в Україні відношення до можливості переговорів з РФ дуже скептичне.
Колишній очільник МЗС України Дмитро Кулеба не вірить у швидкий мир в Україні, про що обіцяв новообраний президент США Дональд Трамп. Ключовою причиною є існування величезних розбіжностей між Києвом та Москвою щодо умов завершення війни.
Жодного варіанту завершення війни, який передбачав би передачу українських територій Росії чи заморозку конфлікту, не існує. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що такі сценарії не призведуть до закінчення війни, а лише дадуть Росії можливість накопичити ресурси для нових нападів.