В Україні розширять функції у новому застосунку “Мрія”. Зокрема, через нього школярі зможуть повідомляти про булінг. Також батьки зможуть дізнаватися, коли їхні діти спускаються до укриття під час тривог.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час виступу на EdTech-івенті “Мрія – Постосвіта”. За його словами, у “Мрію” планують додати додаткові функції для дітей, а безпека – ключовий пріоритет.
“Буде така функція, коли, наприклад, батьки зможуть бачити, що діти спускаються в укриття під час повітряної тривоги. Це дуже важливо, це один з методів будувати довіру батьків до школи, до всієї системи навчання”, – сказав глава держави.
За його словами, в країні також хочуть відновити довіру з дітьми на тлі проявів булінгу у школах. Тому у школярів буде реальний інструмент, щоб про це повідомити через смартфон.
Президент зауважив, що дитина не завжди може розповісти про те, що відбувається, своєму вчителю, батькам або ж адміністрації школи. А в школах можуть несвоєчасно реагувати на факти булінгу.
“Тому серед функціоналу “Мрії” обов’язково має бути можливість для самих дітей повідомити, що вони бачать або що з ними відбувається. Сказати, що підтримка потрібна, має бути максимально просто. І, якщо потрібна, конфіденційно. Головне, щоб була довіра і реальний захист для кожної дитини”, – підсумував Зеленський.
Що відомо про застосунок Мрія
Цього тижня відбудеться запуск освітньої платформи “Мрія” для всіх шкіл. Про це заявив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 7 квітня.
“Запускаємо Мрію для кожної школи вже цього тижня! Долучайтеся до презентації. Дізнайтеся першим про освіту майбутнього — зі штучним інтелектом, гейміфікацією, оцінками «олівчиком» у телефоні. Учителі, батьки, школярі, бізнеси та медіа, долучайтеся онлайн до головного освітнього івенту року. Щоб долучитися до онлайн-заходу, пройдіть реєстрацію”, – написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Застосунок «Мрія» створюють Мінцифри та МОН за підтримки програми EGAP від Фонду Східна Європа. Проєкт фінансуватимуть із держбюджету та міжнародної допомоги.