Колишньому народному депутату України Вадиму Колесніченку повідомили про підозру у держзраді та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. Колишнього регіонала також підозрюють у розпалюванні національної ворожнечі. Він зокрема, публічно підтримував напад на Україну та поширював російську пропаганду.
Про це повідомив Офіс генерального прокурора. Правоохоронці не називають ім’я нардепа, втім йдеться про Вадима Колесніченка – народного депутата України IV-VII скликань від “Партії регіонів”.
За даними слідства, він у 2014 році достроково склав повноваження депутата та виїхав до Севастополя. Там екснардеп активно сприяв анексії Криму й Севастополя, а пізніше влаштувався радником в окупаційну адміністрацію.
“Після цього ексвисокопосадовець балотувався на посаду так званого губернатора Севастополя”, – йдеться в повідомленні.
З початку повномасштабного вторгнення Колесніченко продовжив надавати допомогу представникам Росії у проведенні підривної діяльності проти України. Він публічно виступав в медіа, поширюючи наративи держави-агресора, зокрема заперечував українську державність, виправдовував та підтримував збройну агресію РФ проти України, принижуючи український народ.
Колишньому депутату повідомлено про підозру за декількома статтями. А саме йдеться про державну зраду, розпалювання національної ворожнечі та виправдовування збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 161, ч. 3 ст. 436-2 КК України).
“Нагадаємо, у листопаді 2024 року цього ексвисокопосадоця засуджено до 5 років позбавлення волі за вчинення злочинів, повʼязаних з перевищенням влади та розпалюванням національної ворожнечі, ненависті та приниженням національної честі й гідності, вчинених у 2010 році під час проведення в Українському домі виставки, присвяченої подіям Волинської трагедії”, – заявили в Офісі генпрокурора.
Вадим Колесніченко
66-річний Вадим Колесніченко – колишній народний депутат України трьох скликань у 2006-2014 роках від “Партії регіонів”. Є співавтором русифікаторського закону “Про засади державної мовної політики” (так званого “закону Ківалова-Колесніченка”), «диктаторських законів» 16 січня 2014 року. Відомий своїми українофобними поглядами, був одним з головних противників упровадження українського кінодубляжу. У червні 2013 року став співавтором звернення депутатів до Сейму Польщі з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом поляків.
Після російської окупації Криму Колесніченко відмовився від депутатського мандата, отримав російське громадянство та очолив місцеву організацію російської партії “Родіна”. Балотувався до місцевих органів влади, однак двічі програв. Окупаційна влада не допустила Колесніченка до виборів так званого губернатора Севастополя.