Україна та США перебувають на завершальному етапі перемовин напередодні підписання угоди про корисні копалини між Києвом та Вашингтоном. Утім, як повідомили у США, цей документ жодним чином не пов’язаний з переговорами щодо мирного врегулювання. Угода про копалини це — щось окреме, що не стосується припинення бойових дій.
Таку заяву зробила спікерка Держдепу Теммі Брюс в ефірі Fox Business. Посадовиця каже, що угода є окремим документом. Він не пов’язаний з переговорами про припинення війни.
“Це щось окреме. Воно не стосується переговорів про припинення вогню і не є частиною домовленостей, спрямованих на припинення цієї катастрофи”, – заявила Брюс.
Водночас вона додала, що Вашингтон не може чекати “місяцями” чи “роками” на досягнення мирного врегулювання. Брюс фактично повторила заяву держсекретаря Марко Рубіо про те, що і Київ, і Москва мають готуватися до того, що США можуть вийти з переговорного процесу, якщо прогресу не буде.
“Війна повинна закінчитися. Держсекретар сказав, що потрібно лише кілька тижнів, щоб зрозуміти, чи серйозно Росія налаштована на мир. Ми несемо відповідальність перед усім світом. Ми найбільші прихильники України. І наша мета — покласти цьому край”, – заявила речниця Держдепу.
Угода про корисні копалини
Україна і США підписали меморандум, що засвідчує намір укласти угоду про корисні копалини.Також готується створення Фонду інвестицій у відбудову України.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, попереду – фіналізація тексту угоди та її підписання. Після цього має відбутися ратифікація парламентами держав.
Нардеп Ярослав Железняк також уточнив, що в проєкті угоди відсутні згадки про атомні електростанції та морські порти – йдеться виключно про сфери видобутку ресурсів, як державними, так і приватними компаніями. Водночас, у документі немає жодних зобов’язань США щодо гарантій безпеки для України.
Президент США Дональд Трамп казав, що угоду про надра Америка та Україна підпишуть на наступному тижні – 24 квітня. Вона, за його словами, буде частиною “великої мирної угоди”.