У НАТО відповіли на ідею Зеленського замінити українцями війська США у Європі

Пропозиція президента України Володимира Зеленського замінити американські сили, дислоковані в Європі, українськими військами після війни викликала критику з боку президента Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Конноллі. Зеленський стверджував, що загартовані в боях українські солдати можуть підтримати НАТО, звільнивши сили США. На його думку, це допомогло б американцям зосередитися на Індо-Тихоокеанському регіоні. Попри критику Конноллі, на Заході обговорюють таку можливість, якщо підтвердиться інформація про те, що війська Північної Кореї вступили у війну проти України на боці Росії. 

Однак Джеррі Конноллі у великому інтерв’ю “Радіо Свобода” назвав план Зеленського “невідповідним” і “шкідливим”. Президент ПА НАТО припустив, що це помилкова спроба підіграти Дональду Трампу, який поставив під сумнів військові зобов’язання США в Європі.

План перемоги Зеленського, представлений західним лідерам, передбачає Україну як головного контрибутора (партнера, готового зробити свій внесок – ред.) НАТО після війни. У той час як одні вважають це стратегічним кроком, інші, включаючи Конноллі, попереджають, що присутність Америки в Європі є незамінною для підтримки стабільності. Ця пропозиція розпалила дискусію щодо майбутнього НАТО та розвитку відносин між США та Україною, оскільки політична динаміка змінюється напередодні виборів у США.

Європа обговорює розгортання військ в Україні

Видання Politico оприлюднило матеріал, у якому вже йдеться про те, що на Заході обговорювали перспективу розгортання військ в Україні на фоні чуток про те, що Північна Корея відправила до Росії до 12 тисяч своїх військових нібито для навчання в умовах війни проти України. Західні чиновники вважають, що якщо ці дані підтвердяться, це може стати серйозною ескалацією конфлікту.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що участь Північної Кореї буде “дуже серйозною”, а французький міністр закордонних справ Жан-Ноель Барро попередив, що це “перенесе конфлікт у нову стадію”. Фінський міністр оборони Антті Хакканен зазначив, що ці події вказують на необхідність НАТО зміцнити зв’язки з партнерами в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, оскільки “Росія, Китай, Іран і Північна Корея діють спільно”.

Литва закликає до обговорення можливості розгортання європейських військ в Україні. Міністр закордонних справ Габріеліус Ландсбергіс вважає, що підтвердження інформації про участь північнокорейських військових може змусити Європу переглянути свою позицію. Він наголосив, що важливо вжити проактивні заходи для реалізації ідей, висловлених французьким президентом Еммануелем Макроном, щодо військової допомоги Україні.

“Якщо інформація про російські вбивчі загони, озброєні північнокорейською амуніцією та військовими, підтвердиться, ми повинні повернутися до теми “військ на землі” та інших ідей, запропонованих [французьким президентом] Емманюелем Макроном. На жаль, ми знову відстаємо, реагуючи, але я вірю в нашу спільну здатність вжити всіх необхідних проактивних заходів для реалізації ідей президента Макрона”, — додав Ландсбергіс.

Війська КНДР вже Україні?

Президент України Володимир Зеленський у виступі перед парламентом заявив, що Північна Корея фактично є учасником війни в Україні на стороні Росії. Він повідомив, що українська розвідка встановила, що Пхеньян передає Москві не лише озброєння, а й військових.

Поглиблення військових зв’язків між Росією та Північною Кореєю викликало осуд з боку Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії. Ці три країни в середу оголосили про створення нової групи для моніторингу санкцій щодо озброєнь Північної Кореї.

18 жовтня Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила, що російські військові кораблі перевезли 1 500 північнокорейських солдатів до російського портового міста Владивосток між 8 і 13 жовтня.

Однак Росія відкинула звинувачення, що північнокорейські військові перебувають на її території.

Едвард Хауел, викладач міжнародних відносин в Оксфордському університеті додав, що навіть якщо Північна Корея не відправляє піхоту, “не можна виключати, що Північна Корея надсилає військових інженерів, а також персонал для контролю і моніторингу використання північнокорейських озброєнь, які можуть бути численними”.

Джерело