У команді новообраного президента США Дональда Трампа розкритикували дрес-код українського лідера Володимира Зеленського під час зустрічі у Парижі 7 грудня. Американська преса звернула увагу, що Трамп і президент Франції Еммануель Макрон були в офіційних костюмах і краватках, тоді як Зеленський приїхав у світшоті та тактичних штанах. Зокрема, зовнішнім виглядом Зеленського залишився незадоволений радник Трампа Роджер Стоун, про що і заявив 8 грудня у коментарі виданню New York Post.
Український президент був одягнений у чорний світшот, чорні штани та коричневі черевики. У NYP підкреслили, що на світшоті Зеленського був символ, “подібний на офіційну емблему ЗСУ” (насправді – тризуб, малий державний герб України), яка була в нього на футболці у 2022 році, коли він звертався до Конгресу США за допомогою в боротьбі з РФ.
Сенатор Джон Феттерман, наприклад, не став критикувати образ українського президента та зазначив для The Post, що його вбрання було за “настроєм”. Але Стоуну здалося, що вбрання Зеленського виглядає як неповага до американського народу.
“Він не може собі дозволити костюм? Він одягнув костюм і краватку на захід Всесвітнього економічного форуму, але чи не може надіти їх, щоб виступити на спільному засіданні Конгресу чи зустрітися з обраним президентом Сполучених Штатів?”, – цитує NYP Роджера Стоуна.
Водночас Інформатор помітив символізм в одязі новообраного президента США Дональда Трампа під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня. Американський президент був одягнений у темно-синій костюм із жовтою краваткою, що можна було розцінити як натяк на кольори українського прапора.
Попри розбіжності у дрес-коді, Зеленський заявив, що зустріч із президентом Трампом “була гарною”, обговорювалися зокрема “важливі речі на полі бою в Україні та глобальній ситуації – від нашого фронту до Північної Кореї”. Правді, це не завадило українському лідеру відкинути пропозицію американця про негайне припинення вогню у відповідь на заяву, що Україна нібито готова на угоду з РФ.
Зеленський весь час одягнений по-воєнному: радник Трампа висмоктав претензію з пальця
Зеленський перестав носити костюми із початком повномасштабного вторгнення РФ до України. Він із лютого 2022 року одягається у стилі casual або military та не робить винятків навіть для міжнародних візитів та зустрічей зі світовими лідерами. Про це знає кожна людина у світі, яка хоча б трохи стежить за міжнародною політикою.
У тому числі президент України використовував костюм під час попередніх “військових” зустрічей з президентом США Джо Байденом і президентом Франції Еммануелем Макроном, саміту G7 тощо. У military глава української держави за два з половиною роки неодноразово виступав перед Конгресом США, зустрічався із сенаторами, і нічого дурного з американським народом не сталося, закликів про нібито неповагу також не лунало.
У вересні 2024 року Зеленський після заходів Генасамблеї ООН (де передбачувано не одягав костюми). зустрівся з Трампом – і теж був у casual.
Незрозуміло також, про який “костюм і краватку” Зеленського на Всесвітньому економічному форумі згадує Стоун. У Давосі-2024 році Зеленський був у звичних черевиках, штанях та світшоті.
Жодної фотографії у костюмі з Давосу на офіційному сайті президента України немає. У такому вигляді він зустрічався там, наприклад, з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і радником президента США з безпеки Джейком Салліваном.
Зеленський зустрівся з Трампом у Парижі
7 грудня Володимир Зеленський зустрівся у Парижі з Дональдом Трампом. Останній прибув до столиці Франції на відкриття легендарного Нотр-Даму (Собору Паризької Богоматері) у символічному одязі – обраний глава США одягнув синій костюм та жовту краватку. Володимир Зеленський після зустрічі з Трампом заявив, що вона була продуктивною і Трамп налаштований рішуче. На думку Зеленського, мир завдяки силі можливий. Він додав, що цінність зустрічі й у тому, що партнери почули чітку позицію України “не від третіх осіб”.
Сам Трамп заявив напередодні переговорів з Макроном і Зеленським, що “світ трохи зійшов з розуму” і планує обговорити цю проблему. У самому Нотр-Дамі Трамп підійшов привітати Зеленського ще раз. Також, коли наш Президент зайшов у собор, усі аплодували.
Напередодні зустрічі Трампа та Зеленського керівник Офісу президента України Андрій Єрмак відвідав Вашингтон, щоб налагодити контакти з майбутніми представниками адміністрації Дональда Трампа. Його візит включав зустрічі з наближеними до обраного президента США, зокрема Джей Ді Венсом і Кітом Келлогом, який, імовірно, стане спецпредставником по Росії та Україні. Однак ключові пропозиції української сторони були сприйняті скептично.
Єрмак порушив питання повернення до кордонів України станом на 2022 рік і можливого вступу України до НАТО. Проте ці ідеї зустріли прохолодну реакцію від американської сторони. Представники команди Трампа висловили невдоволення наданою інформацією про ситуацію на фронті, яка, на їхню думку, не відповідала реальності.