Угода про корисні копалини між Україною та США не має термінів. Документ також не містить гарантій безпеки для України. Таку заяву зробив народний депутат Ярослав Железняк.
Про це він сказав в ефірі телеканалу Новини.Live. За його словами, депутати також не бачили текст угоди.
“Ця угода довічна, там немає термінів”, – зазначив Железняк.
Він наголосив, що теоретично тільки через 10 років можна буде щось змінити у документі. Водночас, за його словами, прем’єр-міністр Денис Шминаль підтвердив, що угода не містить гарантій безпеки для нашої держави.
Крім того, нарожні депутати не мали змогу ознайомитися з документом. Тому, каже нардеп, доведеться голосувати за те, чого не бачили.
“Я прямо поставив запитання прем’єр-міністру, чи потребують ці два документи – основна угода і статут – ратифікації? Відповідь – ні. Чи отримаємо ми, народні депутати, тексти цих угод? Відповідь – ні. Депутати голосуватимуть за те, що не бачили. Третє, ми запитали, чи відповідає дійсності те, що фонд буде зареєстрований не в Україні, а в США, – це правда”, – констатував Железняк.
Угода про корисні копалини
Україна та Сполучені Штати підписали договір про економічну співпрацю, який передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, а також створення фонду для інвестицій у відновлення країни.
Перед укладенням угоди сторони підписали меморандум про взаєморозуміння, який став першим етапом у формуванні партнерства. Згідно з текстом документа, співпраця охоплює 57 видів мінеральної сировини, серед яких – стратегічно важливі та критичні для обох економік. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, механізм роботи фонду базується на принципі 50/50 – як у фінансуванні, так і в прийнятті рішень.
Угода між Україною та США про копалини закріплює важливі для нашої країни пункти. Тепер держава отримає нові можливості для розвитку. Водночас вона буде вигідною як для нас, так і для американців. Про це заявила перша віцепрем’єр-міністерка України, міністерка економіки України Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.
Вже готуються ратифікувати підписану угоду. На 8 травня заплановано позачергове скликання ВР щодо цього питання. Ймовірно у цей день угода набуде офіційної сили. Йдеться саме про першу угоду. Дві інші, технічні, ратифікації не потребують.