Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів налагодити постачання продовольства у Сирію. Для пришвидшення реалізації цього питання залучать іноземних партнерів. Також окрім гуманітарної планують вести безпекову роботу щодо Сирії.

Про це український лідер повідомив під час вечірнього звернення до українців 14 грудня. Він заявив, що уникнення продовольчої кризи у Сирії важливо для України. Бо чим спокійніша ситуація буде у таких регіонах, то активніше світ допомагатиме нашій країні. 

“Сьогодні ж після доповідей наших урядовців погодили роботу щодо Сирії. Перш за все гуманітарну та безпекову роботу. Те, як ми можемо допомогти стабілізації. Для України це важливо: що більш спокійною буде ситуація в таких регіонах, то активніше світ зможе допомагати нам встановити мир”, – сказав президент.

Він наголосив, що допомогу буде надано у рамках гуманітарної програми “Зерно з України”. Зеленський закликав всі країни світу не стояти осторонь та допомогти Сирії завершити війну, яку РФ розпалила понад десятиліття тому. 

Повалення режиму Асада у Сирії

Сирійські повстанці змогли повалити режим Асада, який підтримувався РФ понад 10 років, за кілька днів. Переломний момент відбувся 8 грудня, коли повстанці захопили столицю країни Дамаск. Військова опозиція того ж дня заявила, що “у Сирії прийшов кінець темним часам і почалася нова, світла епоха”. Це сталося після 50 років гноблення.

Сам Башар Асад з Сирії втік до РФ, де йому надали притулок. Для цього було розіграно цілу схему. Спочатку було оголошено, що літак Асада зник з радарів і, ймовірно, розбився. Саме у цей момент сирійського диктатора доправляли до Москви. Вже за кілька годин про це повідомили світу зазначивши, що до такого кроку вдались задля безпеки Асада та його родини.

Вже наступного дня у Сирії визначились з главою перехідного уряду. Після падіння режиму Башара Асада країною керуватиме Мохаммед аль-Башир. Він у 2021 році долучився до лав революціонерів у військовій сфері. Зазначається, що кандидатура аль-Башира є прийнятнішою для США, ніж аль-Джулані, організацію якого американці оголосили терористичною.

Водночас Кремль не виводить військові бази з Сирії після падіння режиму Башара Асада. Однак вони відводять російський військовий контингент з півночі країни та блокпостів у Алавітських горах. Зазначається, що Росія веде переговори з новою владою у Сирії щодо майбутнього своїх військових баз на території держави. 

Раніше Інформатор писав, що сирійські повстанці отримали певну допомогу й від України. Йдеться про безпілотники та підтримку українських операторів БПЛА. Так Київ намагається послабити союзників Росії. У The Washington Post наголосили, що підтримка Києва не відіграла вирішальної ролі, вона лише допомогла опозиції “принизити” Росію в Сирії.

Джерело