Українська та російська сторони ведуть непублічні перемовини щодо взаємних поступок у війні. Ключовими темами цих перемовин залишаються питання обміну військовополоненими, питання повернення незаконно вивезених у РФ українських дітей, зернова ініціатива та утримання від атак на енергетичну інфраструктуру. Низка зустрічей за посередництва Китаю вже відбулися у багатьох містах.
Про те, що Київ та Москва все ж ведуть переговори щодо окремих питань взаємних поступок, стверджує видання Die Zeit. Редакторка газети Еліс Бота каже, що перемовини вже відбувалися у Копенгагені, Києві, Мальті, Давосі та Джидді. Як правило, вони відбуваються за участі китайських представників, але далеко не всі ці переговори завершувалися успіхом.
Бота стверджує, що успішними стали домовленості щодо “чорноморської ініціативи”, але провалились переговори про уникнення атак на енергоінфраструктуру. Деякі взаємні питання є більш успішними, але домовленості таємні й непублічні, тож подробиці невідомі. Деякі питання не підлягають обговоренню: приміром, питання Криму.
“Уявіть собі, що сталося б в Україні, якби почали ходити чутки, що президент Зеленський готовий віддати частину територій. Але коли українські та російські посадовці, політичні радники та аналітики обговорюють це у конфіденційній обстановці, інша сторона розуміє, де можливі компроміси, а де – ні”, – зазначає Бота.
Редакторка каже, що у Німеччині усвідомлюють ці процеси. Утім, коли мова заходить про мир в Україні, – все зводиться до її капітуляції.
“Питання вже не в тому, чи відбудуться переговори. Питання в тому, коли і яким чином це станеться. Головне одне: Володимир Путін повинен бути готовий до цього”, – підсумувала вона.
Україна говорила з РФ щодо гуманітарних питань, але Путін не хоче миру
У 2022 році Україна проводила негласні переговори з Росією щодо гуманітарних питань. Цей процес супроводжувався консультаціями зі США. Зусилля, як зазначив міністр оборони України Рустем Умєров у коментарі The Washington Post, дозволили врятувати життя сотень тисяч людей.
Російський правитель Володимир Путін не погодиться на мирні переговори з Україною щодо припинення війни. Глава Кремля не має наміру покласти край військовим діям, а, навпаки, хоче цілком знищити українську державність. У розмовах з сербським президентом Александром Вучичем російський президент заявив, що всі цілі його так званої “СВО” будуть виконані.