77% громадян України виступають проти виборів у разі тимчасового перемир’я без гарантій безпеки. Проведення голосування українці підтримають лише після остаточного завершення війни або отримання гарантій. Проти виборів навіть ті, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Воно тривало з 12 по 22 березня.
“Якщо ми маємо тимчасове перемир’я без гарантій безпеки, то 77% (опитаних громадян України – ред.) висловлюються проти виборів”, – кажуть соціологи.
Лише 8% опитаних відповіли, що вибори потрібно проводити без гарантій безпеки для України. 11% відповіли, що вибори треба проводити прямо зараз, навіть не чекаючи перемир’я. Ще 4% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Питання про можливість проведення виборів після потенційного перемир’я з гарантіями безпеки залишається актуальним. Як показало опитування, навіть за умови таких гарантій абсолютна більшість – 78% респондентів – виступає проти виборів до остаточного завершення війни та підписання мирної угоди. Лише 19% підтримують проведення виборів після перемир’я або навіть негайно.

Як повідомили соціологи, навіть серед тих, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському, 50% респондентів висловилися проти проведення виборів (підтримують вибори – 46%). Серед тих, хто довіряє президенту, 90% висловлюють проти проведення виборів (підтримують проведення – 8%).

Станом на другу половину березня 2025 року 69% українців довіряли президенту, 28% – ні. Порівнюючи з останнім опитуванням на цю тему всі зміни залишаються в межах статистичної похибки, зазначили соціологи. Так, у період 14 лютого – 4 березня 67% довіряли президенту, а 29% – не довіряли.

Розмови про вибори в Україні
Сполучені Штати намагаються переконати Україну провести президентські та парламентські вибори. Наголошується, що вибори можна провести навіть під час війни й до кінця 2025 року. Це питання особливо актуальне, якщо Київ зможе укласти перемир’я з Москвою найближчими місяцями.
Згідно з законом, вибори в Україні можна проводити, коли вже не буде діяти воєнний стан. Про це, зокрема, нагадував заступник голови ЦВК Сергій Дубовик. Втім, навіть тоді необхідно буде якісно готуватися до них.