Під час переговорів у Парижі 17 квітня делегація Сполучених Штатів Америки представила союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною. План включає перелік умов припинення бойових дій. У Трампа пропонують залишити окуповані території Росії та не запрошувати Україну до НАТО.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на анонімних європейських чиновників, які ознайомлені із цим питанням. За їхніми словами, США також пропонують послабити санкції проти Кремл, якщо буде припинення вогню.
Пропозиції американців, як зазначається, фактично заморозять війну. Водночас українські території, які нині перебувають під окупацією РФ, залишаться під контролем Кремля. Своєю чергою, прагнення Києва приєднатися до НАТО теж не розглядатимуть.
За словами одного з чиновників, такий план варто додатково обговорити з Україною – і все ж він не буде остаточним врегулюванням війни. Крім того, європейські союзники ніколи не визнають окуповані території російськими.
Джерела видання зауважують, що переговори взагалі будуть безрезультатними, якщо Кремль не погодиться припинити бойові дії. Водночас надання Україні гарантій безпеки для забезпечення будь-якої угоди є вкрай важливим.
Переговори у Франції
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у четвер, 17 квітня, повідомив, що разом із керівником офісу президента Андрієм Єрмаком та міністром оборони Рустемом Умєровим працюють в складі української делегації в Парижі. У ході переговорів ключову увагу присвячено темі тривалого припинення вогню в Україні. Обговорювали також питання розгортання іноземного військового контингенту в Україні на гарантій безпеки.
“Ми обговорили шляхи до справедливого і тривалого миру, включаючи повне припинення вогню, багатонаціональний контингент і гарантії безпеки для України”, — розповів Сибіга.
Еммануель Макрон провів зустріч із державним секретарем США Марко Рубіо та спеціальним посланцем президента Дональда Трампа Стівом Віткоффом. Вони говорили, зокрема, про мирні переговори щодо України. Сторони обговорили також питння митної політики між Європейським Союзом і Сполученими Штатами Америки. Також переговори стосувалися ситуації на Близькому Сході – акцент зробили на необхідності деескалації напруги в регіоні.
За словами Андрія Єрмака, українці під час зустрічі погодилися, що повне й безумовне припинення вогню має стати першим етапом на шляху до сталого миру в Україні, та обмінялися думками щодо практичної реалізації цього етапу. Окремо наголосили на важливості гуманітарного виміру – повернення примусово переміщених до Росії українських дітей, звільнення військовополонених і цивільних заручників.
Мандат української делегації передбачав у Парижі обговорення питання припинення вогню, але не обговорення щодо територій. Зеленський підтвердив, що наша держава до цього готова безумовно, як це вже декларувалося після пропозицій американців.
Україна, США, Франція, Британія та Німеччина продовжать переговори щодо мирного врегулювання війни в нашій державі. Другий раунд відбудеться у Лондоні. Коли саме – невідомо, але запланований на наступний тиждень.