Єрмак: Україна допускає підписання окремих угод з Росією

Україна не проводить жодних прямих переговорів з Російською Федерацією, жодних двосторонніх угод між Києвом та Москвою не було. Щоправда, щодо окремих питань відбувалися тематичні конференції, у яких Росія участі не брала. Якщо за результатами цих конференцій країни готові імплементувати домовленості через окремі угоди з Україною та окремі договори з Російською Федерацією – Київ не заважає таким діям. Такий принцип застосовувався у питанні “зернової ініціативи”, тож його можна використати й в інших питання, зокрема у питанні припинення ударів по об’єктах енергетики.

Про те, що Україна не веде прямих перемовин з РФ, але допускає окремі домовленості через окремі угоди, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Так він прокоментував статтю видання The Financial Times про те, що нібито Київ та Кремль ведуть розмови щодо припинення атак на енергетичну інфраструктуру в Україні та НПЗ у РФ.

“Ці переговори про те, як про це пишуть (зокрема видання The Financial Times з посиланням на поінформовані джерела, писало, що Україна і Росія ведуть попередні переговори про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі одна одної – ред.), що це нібито переговори Україна – Росія – це точно неправда. Що відбувається: ми провели тематичні конференції. Перша конференція була щодо енергетичної безпеки, вона була онлайн, але таким собі співорганізатором був Катар. І коли ця конференція відбулася, ми зафіксували принципи щодо цього пункту Формули миру. Була дуже велика кількість країн із різних континентів …Всі ці тематичні конференції вони без Росії”, – повідомив Єрмак.

За словами Єрмака, Україна виробила принцип: якщо за деякими питаннями країни хочуть укласти окремі угоди з Україною, а окремі – з Росією, то вони мають право на існування. Такі угоди підписали у питанні “зернової ініціативи”. 

“Після цього ми зафіксували принципи: якщо сьогодні Катар, наприклад, або інша країна, готова імплементувати ці домовленості через угоди з Україною окремо, і, наприклад, окремо з Російською Федерацією, – будь ласка. Така ж ситуація з продовольчою безпекою. З Туреччиною вже був зерновий коридор, рік існував. Коли було дві угоди: одна – “Туреччина – Організація Об’єднаних Націй – Україна”, друга – “Туреччина – ООН – Росія”.  Якщо хтось готовий після цього, відчуває, що в цих рамках готовий імплементувати досягнення цієї конференції, – будь ласка. Що мені відомо на сьогодні: поки ніяких домовленостей ні в кого немає”, – пояснює Єрмак. 

Керівник ОП також додав, що, якщо такі домовленості будуть, – Україна готова їх розглянути, бо це відповідає тим принципам, які закладені у Формулі миру України.

“Всі ці розмови, вони відбуваються, мені здається як, можливо, реакція після тих тематичних конференцій, але точно можу сказати Україна ніяких перемовин із Росією не веде”, – підкреслив Єрмак. 

На уточнювальне запитання, чи вимагали від України партнери не бити по певних об’єктах на території Росії, Єрмак відповів: “Давайте так скажемо… Точно від нас ніхто не вимагав нічого, але, безумовно, ми знаємо, що країни підтримають… наприклад, що стосується енергетичної безпеки, якби дві такі угоди за посередництва, наприклад, Катару, або іншої країни сталися”.

Вкидів про готовність України до переговорів на невигідних умовах побільшало

Видання Financial Time повідомляло, що нібито Київ та Москва ведуть переговори щодо взаємного припинення завдавання ударів по обʼєктах енергетичної інфраструктури. Україна нібито прагнула відновити переговори за посередництва Катару, оскільки у серпні сторони були близькі до угоди, але все нібито зірвалося через вторгнення ЗСУ до Курської області.

Італійське видання Corriere della Sere 9 жовтня написало, що Україна готова зупинити військові дії вздовж чинної лінії фронту. Але в обмін на гарантії безпеки після переговорів. В Офісі президента України спростували інформацію Corriere della Sera про те, що Володимир Зеленський нібито готовий припинити вогонь вздовж нинішньої лінії фронту в обмін на гарантії безпеки та швидкого вступу до ЄС. І це був не перший вкид за останні дні.

Також Путін на саміті БРІКС наприкінці жовтня запевнив, що нібито отримував секретну пропозицію мирних переговорів від України, яку йому передавали представники Туреччини. Лідер Кремля каже, що він нібито одразу на неї пристав, але український президент Володимир Зеленський відмовився від пропозиції миру вже наступного дня. При цьому Путін додав, що План перемоги Зеленського нібито перекреслює всі шляхи, які ведуть до миру. 

Нагадаємо, 9 жовтня Forbes випустив матеріал про те, що в Україні у випадку укладання мирної угоди з Росією може статися державний переворот. Його нібито здіймуть українські військові, якщо президент Володимир Зеленський поступиться Донбасом та Кримом. Захід засудить переворот, чим посилить розкол, вважають автори статті. Як наголошує Forbes, будь-який компроміс зараз просто призведе до більших проблем.

Джерело