За адресою посольства США в Україні зареєстровано благодійну організацію “Фонд Дональда Трампа”. Номер телефона, вказаний у реєстраційних документах, як контактний, також належить дипустанові. Цікаво, що засновницею організації вказана дитяча психоаналітикиня й психологиня, а також “сертифікована інструкторка даоських практик”, як вказано у профілі жінки у Instagram.
Про реєстрацію благодійної організації “Фонд Дональда Трампа” в Україні Інформатор дізнався з датабази Clarity Project. Її було додано до бази 5 серпня 2024 року. Фізичною адресою “Фонду Трампа” вказано вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, 4 – саме там розташована головна будівля посольства США в Україні.
Цікаво, що контактний номер, вказаний у вихідних даних, також належить американській дипустанові. Так, номер “+38(044)521-50-50” є офіційним контактом посольства, і навіть вказаний українськими державними органами, зокрема, на сайті Держпідтримки українського експорту, як контакт диппредставництва США. Також саме цей номер вказаний на Facebook-сторінці самого посольства.
Засновницею і водночас уповноваженою особою установи заявлена Оксана Олександрівна Котенай. Інформатору вдалося розшукати у Києві лише одну особу з таким іменем. Йдеться про психологиню, дитячу психоаналітикиню, принаймні, саме такі професійні компетенції вона вказала на власній сторінці у Instagram. Крім них, зазначена ще одна: “сертифікована інструкторка даоських практик”.
Згідно з датабазою Clarity Project, Котенай зареєстрована на бул. Лесі Українки у Києві – це самий центр столиці. Цікаво, що з датабази також можна дізнатися про два виконавчі провадження стосовно Оксани Котенай, щоправда, обидва були відкриті ще у 2017 та 2018 роках. Обидва – патрульною поліцією, і обидва – за містом проживання засновниці, у Печерському районі столиці. В даному випадку йтися може про порушення правил дорожнього руху чи інші дрібні порушення. Також Інформатор розшукав сторінку Котенай на Youtube – з неї випливає, що пані часто подорожує: бувала на Балі, спостерігала айсберги біля норвезьких фьордів, каталася на лижах у Австрії.
В графі “види діяльності” у благодійної організації вказано, що вона створена задля надання “іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання”, а також абревіатура “н.в.і.у.”, що означає буквально “не введені в інші угрупування” (себто, інших видів діяльності в організації немає). Відтак, мета створення організації є неконкретною, що може свідчити про її суто політичний/популістський характер.
Втім, розгадка цієї історії може бути доволі простою. Річ у тому, що вже понад 10 років тому в Україні скасували вимогу щодо підтвердження юридичної адреси при реєстрації організацій. Наводити документи на право власності чи договір оренди при реєстрації вже не потрібно – а відтак, зареєструвати благодійну організацію чи фонд можна хоч і на вул. Банковій, 11, за адресою Офіса президента України.
Чи такою вже й поганою є залежність НАБУ від американського впливу, і чим закінчилася історія з загиблим дипломатом США у Києві
Нагадаємо, днями Інформатор писав про нещодавнє фактичне підтвердження з боку НАБУ напівконспірологічної версії про залежність цієї організації від США. Так, антикорупційний орган опублікував у Facebook пресреліз про захід до 10-річчя бюро, що відбувся в Києві 18 жовтня. У ньому не згадуються імена представників української влади, що відвідали цей захід, проте поіменно перераховані представники посольства США. Ми дослідили цей допис і поміркували – чи так вже це й погано.
Ще раніше ми розповідали історію про дипломата і військового радника Річарда “Річа” Гаррі Кірліна, якого знайшли мертвим у готелі “Хілтон” у Києві. Він прибув до столиці України за 10 днів до смерті. Загиблий мав займатись питаннями постачання винищувачів F-16. Прикметно, що на тілі загиблого не знайшли слідів насильства – було виявлено лише підвищений рівень холестерину.