Якщо Росія не погодиться на перемир’я, то проти неї будуть запроваджені “сильні санкції”. Зокрема, таких кроків очікують від європейських та американських партнерів. Особливо це стосується енергетичного та банківського секторів РФ.
Про це сказав Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами 13 травня. Він також заявив, що 30-денне припинення вогню підтримав і Китай.
“Ми отримали сигнал від китайської сторони, що вони підтримують 30-денне припинення вогню, яке пропонує Україна. А також сигнали від Китаю та інших держав, що було б справедливо іти до повного припинення вогню, і щоб в ці дати – з 8 по 10 травня – була безпека в регіоні, де будуть знаходитись багато лідерів, включаючи Китай”, – наголосив президент.
Президент нагадав, що Україна та Європа очікують тривалого перемир’я. Якщо цього не станеться, то “всі союзники, всі наші партнери введуть сильні санкції проти Росії. Особливо це стосується їхніх енергетичного, банківського секторів”.
“І ми дали сигнали, що очікуємо, що будуть сильні санкційні пакети від США і від країн Європи. Європейського Союзу й інших країн, які не є членами ЄС, а є європейськими державами”, – зауважив Зеленський.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час зустрічі з грецьким прем’єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом теж обговорював санкції проти РФ. Нині щодо припинення вогню очікується відповідь від Путіна – її чекатимуть протягом тижня. Якщо прогресу не буде, то європейці працюватимуть над посиленням обмежень.
“Ми розглянемо інші сфери, такі як енергетичний сектор та фінансовий ринок. Ми вітаємо той факт, що президент Зеленський особисто погодився поїхати до Туреччини для переговорів щодо миру з президентом Путіним. Але тепер Путін має прийняти цю пропозицію переговорів і погодитися на припинення вогню. М’яч повністю на боці Росії”, – сказав Мерц.
Спецпредставник президента США Кіт Келлог теж підтвердив, що проти Москви готуються санкції, якщо вона не піде не перемир’я. І вони можуть бути найсильнішими з усіх, що були запроваджені до цього.
“Нові санкції США щодо росії можуть виявитися найжорсткішими з усіх введених раніше у разі відсутності прогресу щодо мирного врегулювання”, – підкреслив Келлог.
Америка та Європа говорять про санкції, не розкриваючи деталі, оскільки це один із козирів на переговорах. Так росіянам складніше оцінити можливі збитки.
Путін у відповідь назвав ініціаторів санкцій недоумками. Але це суперечливо. Оскільки санкції завдають Росії значних збитків.
ЄС готує 17-й пакет санкцій проти РФ
Європейська комісія завершила формування чергового пакета санкцій проти Росії. Він передбачає нові обмеження на технології, чорний список для понад 100 суден і санкції проти компаній з Китаю, які допомагають Кремлю обходити обмеження. Пакет мають підготувати до засідання Ради ЄС у закордонних справах у травні 2025 року.
Також повідомляється, що європейські лідери поки не будуть підштовхувати США до введення нових санкцій проти Москви. У ЄС готові почекати до можливої зустрічі президента України Володимира Зеленського та російського правителя Володимира Путіна в Туреччині.
Адміністрація Трампа раніше підготувала варіанти посилення економічного тиску на Росію. Трамп заявляв, що “США та їхні партнери запровадять додаткові санкції”, якщо перемир’я не буде дотримуватися.