Зеленський провів переговори з прем’єром Канади: домовилися зберігати тиск на Росію

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Марком Карні. Вони обговорили сакнційний тиск на Росію. Також домовилися співпрацювати з на рівні “Групи семи”.

Також український лідер запросив Карні приїхати в Україну. Про це повідомляє пресслужба президента.

“Особисто привітав пана Карні та Ліберальну партію з перемогою на федеральних виборах у Канаді. Поінформував про наслідки російських обстрілів по Україні. Посилення протиповітряної оборони залишається нашим першочерговим пріоритетом. Росія збільшує виробництво балістичних ракет, тому нам потрібен захист від них”, – зазначив Зеленський.

Глава держави приділив окрему увагу перспективам канадського головування в G7 у 2025 рокці. Прем’єр Канади запевнив, що готовий співпрацювати з Україною на цьому рівні рівні.

Політики також домовилися зберігати тиск на Росію. Зокрема, санкції проти банківського та енергетичного секторів.

“Володимир Зеленський і Марк Карні також приділили увагу співпраці в межах коаліції охочих та узгодили наступні контакти в різних форматах на найближчий час”, – йдеться на сайті президента.

Що відомо про Марка Карні

Марк Карні був головою Центральних банків Канади та Великої Британії. Він виграв вибори та став новим лідером Ліберальної партії Канади, отримавши 86% голосів та перемігши колишню міністерку фінансів Христю Фріланд у виборчих перегонах, де взяли участь майже 152 000 членів партії.

Він був головою ради директорів Bloomberg – тобто є медійником, а значить, знає, як працювати з інформацією та пропагандою. І, що примітно, з американською, зокрема.

У п’ятницю, 14 березня, Марк Карні офіційно став прем’єр-міністром Канади. Він вже склав присягу. Також він змінив склад Кабінету міністрів.

Також він заявив, що його країна ніколи не стане частиною США. Він вимагає від американського президента Дональда Трампа “продемонструвати повагу”. В іншому випдку обіцяє зберегте тарифи на товари зі США.

Крім того, Марк Карні казав, що його країна ще не ухвалила остаточного рішення щодо участі у миротворчому контингенті в Україні після завершення війни. При цьому Канада не підтримує укладення миру без участі України. Також країна засудила намагання Путіна змінити владу в Україні.

Джерело