Президент України Володимир Зеленський вже у Франції – прибув з офіційним візитом. Увечері середи, 26 березня в Зеленського запланована зустріч із французьким президентом Емманюелем Макроном. Наступного дня голова держави братиме участь у так званій “коаліції охочих” – зустрічі з лідерами країн, які готові надавати допомогу Україні.
Про те, що Зеленський вже прибув до Парижу, повідомило Суспільне із посиланням на речника президента Сергія Никифорова. Планується, що зустріч із Макроном у Єлійсейському палаці відбудеться пізніше, у середу. На зустрічі Макрон має повідомити про надання Україні з боку Франції додаткових важелів безпеки. Раніше про це повідомила Le Monde.
Разом з головою держави у Франції знаходиться міністр оборони Рустем Умєров, який вже зустрівся із французьким колегою Себастьяном Лекорню. Умєров та Лекорню обговорили зміцнення підтримки ЗСУ та гарантії безпеки для України.
Сибіга вже поділився очікуваннями від зустрічі коаліції охочих
27 березня у Парижі має відбутися зустріч учасників “коаліції охочих”. Участь у цій зустрічі – головна мета візиту президента України. Головна мета коаліції, яка декларувалася у березні – надіслати в Україну миротворців для гарантії безпеки після угоди про перемирʼя.
Раніше, як повідомляв Інформатор, про коаліцію охочих згадав у березні премʼєр-міністр Великобританії Кір Стармер. Про намір доєднатися до коаліції охочих вже заявили країни ЄС, Канада, Австралія та Нова Зеландія. 21 березня стало відомо, що у Британії розглядають можливість відправки своїх винищувачів для повітряного прикриття європейських військ у разі введення миротворчого контингенту в Україну. Це можуть бути винищувачі Typhoon чи F35.
Як відомо, навіть розмови про участь європейських військових у миротворчій місії в Україні після завершення війни вкрай дратують Кремль. Тож головне завдання коаліції – це навіть не миротворці. А підсилення позицій України під час переговорів про мир, ініційованих Трампом.
Проте, як повідомляє Reuters, станом на зараз Європа передумала відправляти миротворців до України через логістичні та політичні обмеження. Наразі європейські політики сфокусувалися на пошуку інших альтернатив щодо гарантій безпеки для України після встановлення миру.
Тож головною темою зустрічі Зеленського із представниками коаліції мабуть буде обговорення цих альтернатив. Раніше голова МЗС України Андрій Сибіга висловив власні очікування від запланованої у Парижі зустрічі:
“Я би розділив ці очікування на два блоки. Тому що, зазвичай, під час цих зустрічей обговорюється блок «Нагальні потреби України вже зараз». Все те, що посилює українську позицію. А другий блок – це майбутня інфраструктура безпеки, майбутній пакет гарантій безпеки”, – сказав Сибіга під час пресконференції 26 березня.
Раніше, як повідомляв Інформатор, Кремль заявив, що головним ворогом Росії є Європа. У якості доказів речник Путіна Пєсков вказав, що Європа має намір зміцнювати оборону та протидіяти агресії РФ в Україні.
Також наприкінці березня стало відомо, що Китай зацікавився участю в миротворчій місії в Україні. Питання китайських миротворців навіть обговорювалось під час зустрічей ЄС у Брюсселі.