Президент України Володимир Зеленський вважає, що дії держав Заходу та США стосовно ситуації в Грузії “не були сильними”. Захід не поставив Росію на місце, каже глава держави. А грузинська молодь, яка виходить на протести, нічого не може зробити з режимом.
Про це Зеленський заявив в інтерв’ю CBN. Він вважає, що про ситуацію в Грузії дуже мало говорять.
“Ви бачите, що сьогодні відбувається в Грузії? Про це дуже мало говорять. І дії Америки на сьогодні щодо ситуації в Грузії я вважаю слабкими”, – заявив глава держави.
Зеленський нагадав, що частина Грузії окупована Росією. За його словами, там більше немає цивілізації.
“Там просто мертва частина Грузії. Там нічого немає живого. Там немає тієї цивілізації тощо”, – додав президент.
Зеленський заявив, що Росія спеціально робила заморожений конфлікт, щоб Грузія не могла розвиватися. А також – вступити до Європейського Союзу та НАТО.
“Те саме вона (Росія – ред.) робила і в Молдові. Те саме вона робила в Україні й по всьому світі”, – сказав президент, додавши, що Москва діє за одним алгоритмом.
За словами Зеленського, ще вчора Грузія була вільною і демократичною, а сьогодні вона узурпована олігархами. Український лідер наголосив, що вся влада в Грузії належить бізнесу, який пов’язаний напряму з Москвою.
“Вони (влада – ред.) повністю під керуванням РФ сьогодні. Я вважаю, що Сполучені Штати і Європа не були сильними, не поставили на місце Росію”, – зазначив глава держави.
На думку Зеленського, молодь, яка виходить на акції протесту в Грузії, “нічого не може зробити”. У них в руках немає нічого, крім бажання жити в мирній європейській країні, сказав президент.
“Сьогодні їх змушують іти на зустріч з Росією. Ось що відбувається. Які сильні заходи зробили Сполучені Штати зараз? Які сильні заходи зробили європейські держави? Я не бачу”, – резюмував Зеленський.
Що відбувається в Грузії
28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що уряд країни вирішив відкласти переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, Грузія зможе розпочати перемовини не раніше 2030 року, коли країна буде “готова з економічного погляду”.
Таке рішення викликало масу обурення у суспільстві. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці країни із незгодою щодо рішення уряду. Поліція застосувала проти протестувальників водомети, перцевий газ та інші спецзасоби для розгону.
Також президентка Грузії Саломе Зурабішвілі нещодавно заявила, що не складе свої повноваження навіть після закінчення мандату, який має завершитись 16 грудня. Вона вважає новообраний парламент нелегітимним та неспроможним провести вибори й обрати нового президента. Нагадаємо, перші протести в Грузії розпочались у жовтні через фальсифікацію парламентських виборів у державі.