Зеленський у Раді представив План стійкості: з чого складається

Президент Володимир Зеленський 19 листопада під час виступу у Верховній Раді на 1000 днів великої війни представив План стійкості. Документ складається з 10 пунктів, які стосуються внутрішніх українських питань. Зокрема, єдності, війська, економіки, енергетики та безпеки громадян.

Повний План стійкості з додатками буде представлений у грудні. Про це стало відомо із трансляції виступу глави держави.

План стійкості

Єдність. Конституція і Закон не дозволяють проводити вибори в воєнний час, сказав Зеленський. За його словами, ніхто в світі цього не вимагає. Україна спершу потребує справедливого миру. План буде деталізований за участі громсуспільства, бізнесу, культурного середовища, експертів.

Фронт. Зміна підходів до управління в армії, створення посади Військового омбудсмена. Нова система контрактів для військових, збереження поточного віку мобілізації.

Зброя. Пріоритет дронів: у 2024 році планують виробити 30 тисяч далекобійних одиниць. Виробництво 3 тисяч крилатих ракет і розширення програми “Нептун”.Запуск Технологічної ставки для інновацій.

Гроші. Локалізація виробництва: закупівля українського. Дерегуляція, страхування військових ризиків, детінізація економіки. Безпека бізнесу та стимулювання чесних відносин.

Енергетика. Паспорти стійкості регіонів та генерації енергії. Пріоритет атомної генерації.

Безпека. Модернізація укриттів, металошукачі в школах і держбудівлях. Посилення держкордону.

Громади. Покращення податкових умов для прифронтових територій.

Людський капітал. Національний стандарт безбар’єрності. Ліквідація впливу московської церкви.Впровадження множинного громадянства, оновлення дипломатичної служби.

Культура. Створення культурного Рамштайну. Сприяння україністичним кафедрам за кордоном.

Політика Героїв. Реабілітаційні відділення у кожній громаді до 2025 року. Ветеранські простори, соціальна підтримка та квартири для ветеранів. Залучення ветеранів до держслужби.

Ще тези з виступу президента

  • Вирішальні моменти будуть наступного року.
  • Не збираємось знижувати мобілізаційний вік, але запропонуємо контракти з мотиваційним пакетом тим, хто не досяг мобілізаційного віку
  • На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне.
  • Поки весь світ чекає на диво від Трампа, ми з вами маємо пахати.
  • Україна сама буде визначати, як жити зараз і як жити далі.
  • Ми не торгуємо суверенітетом і територіями.
  • Можливо, Україні доведеться пережити декого в Москві, щоби повернути повну цілісність.
  • У сфері ОПК працює 600 українських компаній, які забезпечують 300 тисяч робочих місць.
  • Сильної економіки не буде без поваги до підприємництва.
  • Україні потрібне множинне громадянство.
  • Прямі кошти для бригад мають бути збільшені.
  • У березні 2025 буде індексація пенсій на рівень інфляції.
  • Буде створено Міністерство обʼєднання України і до кінця року представлять кандидатуру Міністра.
  • До кінця року будуть заповненні всі вакансії українських послів. Також заміни по країнах G7.

Шанси на завершення війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що нинішня ситуація на фронті створює умови для досягнення миру не пізніше 2025 року. Про це він сказав, виступаючи на саміті Україна – Південно-Східна Європа в Дубровнику (Хорватія) ще у жовтні, до обрання президентом США Дональда Трампа. Він також зазначив, що наступні три місяці – жовтень, листопад та грудень – є критично важливими для просування до стабільності та миру.

Нагадаємо, що Україна прагне організувати другий Глобальний саміт миру до кінця 2024 року. На цій конференції, як хоче українська влада, також може бути присутня і Росія. Втім, прямих переговорів з агресором на заході не передбачено.

Нагадаємо, що перший Глобальний саміт миру відбувся у Швейцарії 15-16 червня з ініціативи України. Учасниками саміту були понад 90 країн. Росію на цей захід не покликали, через що від участі відмовився Китай. Результатом саміту стало комюніке, яке підписали майже усі учасники. У документі йдеться про положення формули миру від України для встановлення справедливого миру, але головні пункти – це обмін полоненими, повернення додому викрадених Росією українських дітей та ядерна безпека. 

Джерело