Російський шоумен Максим Галкін, який від початку повномасштабної війни підтримує Україну та періодично коментує комбіновані атаки окупантів, зараз у США. Він продовжує гастролі містами країни. Напередодні чоловік співачки Алли Пугачової провів декілька днів в Нью-Йорку. В американському мегаполісі він відвідав в Український Музей.
“Невелика, але дуже цікава експозиція українського модернізму: Давид Бурлюк, Володимир Бурлюк, Марія Синякова, Олександр Богомазов та інші. На першому поверсі окрема та досить представницька виставка Олександри Екстер. Її картини, ескізи до декорацій та костюмів. В одному із залів транслюється фрагмент старого фільму “Аеліта” із костюмами роботи художниці, один із яких також представлений на виставці”, – написав Галкін.
Лише за пів доби публікація набрала з 50 тисяч лайків. Чимало коментарів під дописом Галкіна, якого у РФ визнали так званим “іноагентом”, залишили українці. Громадяни нашої країни подякували шоумену, на якого підписані понад 9 млн фолловерів лише в Instagram, за підтримку України.
- Привіт із Запоріжжя. Щиро дякуємо вам і вашій родині за вашу підтримку! Ви з Аллою Борисівною люди з великої літери! Одні з небагатьох, які не продали свою совість і честь!
- Дякую, Максиме, за нормальну, людяну позицію! Завдяки вам у мене є маленький вогник надії, що сусід України (Росія) колись таки прийде до тями і більше не буде цього кошмару! Ще раз дякую за вашу підтримку.
У фотопідбірці Максим Галкін виклав чимало картин та творів мистецтва українських художників. Втім, яка саме робота сподобалась йому найбільше – шоумен не розповів.
Зазначимо, зо в дитинстві Галкін три роки жив в Одесі. Після початку повномасштабної війни разом з дружиною Аллою Пугачовою та неповнолітніми сином та донькою переїхав до Ізраіля. Періодично зіркова родина також живе на Кіпрі та Латвії.
Про Український Музей в Нью-Йорку
Був заснований у 1976 році Союзом Українок Америки. Український Музей є найбільшим музеєм у Північній Америці, який займається придбанням, збереженням, експонуванням та інтерпретацією предметів, що мають мистецьке чи історичне значення для багатої культурної спадщини українців. Його колекція традиційного декоративно-прикладного мистецтва, образотворчого мистецтва 19-21 століть, а також велика колекція архівних матеріалів роблять його одним з унікальних музеїв у Нью-Йорку. Щороку музей організовує кілька виставок, публікує супровідні двомовні каталоги та проводить широкий спектр публічних програм, часто у співпраці з іншими музеями, освітніми установами та культурними центрами.
У 2005 році Український Музей переїхав до нового, сучасного приміщення в самому серці жвавого мангеттенського Іст-Віллідж. Будівля була спроєктована українсько-американським архітектором Джорджем Савицьким з нью-йоркського бюро Sawicki Tarella Architecture + Design. Будівництво було профінансовано, головним чином, українською громадою Америки.
Музей є неприбутковою членською установою. Його метою є придбання, збереження, експонування та інтерпретація предметів, що мають мистецьку чи історичну цінність, пов’язану з українським життям та культурою; популяризація всіх аспектів української культури; а також інформування громадськості про Україну та українську культуру.