Пісні, які потрібно обов’язково послухати на 1000 день повномасштабної війни – відео

За 1000 днів від початку повномасштабної війни в українському шоу-бізнесі з’явилось чимало нових імен. Вони написали тисячі пісень, сотні з яких стали пізнаваними. Не відставали і вже популярні виконавці та гурти. За 1000 днів великої війни чимало композицій об’єднали багатьох українців та стали хітами. Інформатор-Україна нагадає про деякі треки.

БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ – 24/02

У кліпі, який вийшов 27 травня 2022 року показані хроніки війни. А саме: зухвалі обстріли і страшні руйнування, які завдають окупанти; героїчний опір ЗСУ росіянам; евакуація населення. У відео використано художній прийом зворотного кадру. Годинник також веде зворотний відлік.

“Ми знаємо, як було “до” 24 лютого. У кожного з нас кипіло своє життя: з мріями та планами на майбутнє. І вже знаємо, яке воно – “після”… Життя змінилося назавжди. Та незважаючи ні на що, ми віримо у ЗСУ і точно знаємо, що після нашої перемоги, буде міцна, вільна та незалежна держава”, – поділився фронтмен гурту Сергій Танчинець.

Антитіла – Фортеця Бахмут

Ще до початку повномасштабної війни учасники гурту на чолі з фронтменом Тарасом Тополею вступили до столичної ТрО. Музиканти служили у Київській області, зокрема, в Ірпені та Бучі. Пізніше їхній 130 батальйон перенаправили до Харківської області. На фронті учасники гурту “Антитіла” провели шість місяців. Вони й досі залишаються військовослужбовцями.

10 лютого 2023 року вийшов кліп на пісню “Фортеця Бахмут”, яка стала хітом. Музиканти відправилися на передову і три доби провели разом з гаубичним розрахунком, щоб зняти нове мотивуюче відео для всіх українських військових. Бахмут став одним із символів цієї війни. Зйомки були погоджені, скоординовані і підтримані командуванням сухопутних військ Збройних Сил України.

В кадрі – бойовий підрозділ 59 гаубичного артдивізіону 45 окремої артилерійської бригади. Ідея кліпу полягає в тому, що снаряди із написаними на них цитатами з пісні, відправляються підрозділом у напрямку ворога і знищують його, в буквальному сенсі, словами з пісні.

KARTA SVITU – Пес Патрон

Пес Патрон став не просто одним з символів боротьби українців і запорукою щоденного підняття бойового духу. А й законодавцем моди: “патронами” стали називати ледь не всіх собак породи джек-рассел. Пісня з’явилась в серпні 2022 року.

“Цією піснею ми віддаємо шану не тільки головному чотирилапому герою ДСНС, а й всім цивільним собакам, які приречені найближчим часом усюди чути у свій бік “О, Патрон!”, – зазначили артисти на чолі з фронтменом Іваном Маруничем.

SKOFKA – Чути гімн

Репер, який родом з Рівного, присвятив трек своєму другові Валентину Коноводову, який загинув, боронячи Україну від російських загарбників. Відео та пісня з’явились на YouTube в серпні 2022 року і має 64 млн переглядів. Це у два рази більше, ніж попередні три композиції разом взяті.

Артем Пивоваров – Маніфест

Трек увійшов до проєкту Артема Пивоварова “Мапа української ідентичності”. В ньому музичний виконавець поділився думками про особливості української музики, як на неї вплинула війна і чому вона стала справжньою зброєю на культурному фронті.

Відео на “Маніфест” вийшло на початку 2023 року. За задумом артиста, яскраві візуальні образи звертають увагу на риси характеру, які найбільш притаманні українцям, саме вони і стають головним акцентом на екрані.

“Ця робота – про сутність українців, про ті якості, що характеризують нас як націю. Ми щирі, добрі та ніжні, але й готові показати стійкість та міць, коли нас намагаються скривдити. Чужого нам не треба, а свого ми не віддамо. Так було, є і буде завжди. Адже свобода, гідність та сміливість – це незмінна частина кожного з нас”, – зазначив Пивоваров.

DOROFEEVA – Щоб не було

Під час повномасштабної війни чимало треків вийшло і про любов. Серед них і перша спільна композиція ексучасниці гурту “Время и Стекло” Наді Дорофєєвої та ресторатора, музиканта Міши Кацуріна. Їхні стосунки розпочалися під час повномасштабної війни і активно обговорювалось в соцмережах.

Причиною, зокрема, стало те, що раніше Надя та Міша були друзями, і спільно зі своїми колишніми (співаком Володимиром Дантесом та бізнесвумен Дашою Кацуріною) проводили чимало часу разом. Ліричне відео вийшло на початку грудня 2022 року і набрало понад 32 млн переглядів лише на YouTube.

“2022 рік був складним і буремним для кожного українця. Для нас з Мішею кращими ліками в цей складний час стали наші почуття та музика. Цю пісню ми написали разом. Вона про кохання, біль та віру одне в одного”, – заявила тоді Дорофєєва.

MamaRika & KOLA – Люди

За словами музичних виконавиць, ця пісня про людей, звичайних українців, які, завдяки своїй силі духу, стійкості, перетворилися на титанів. Артистки запевняють, що така непорушна сила може з’явитися тільки тоді, коли ти робиш щось хороше для когось та думаєш не лише про себе.

Кліп на хіт вийшов напередодні першої річниці повномасштабної війни. В ньому залучені архівні кадри з військовими ЗСУ. Відео набрало понад 25 млн переглядів.

alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria

Трек від зіркового дуету здобув переконливу перемогу на Нацвідборі пісенного конкурсу Євробачення-2024. Ще до виступу у шведському Мальме пісня від реперки Альони Савраненко (справжнє ім’я alyona alyona) та музичної виконавиці Яни Шемаєвої (Jerry Heil) стала хітом в Україні. На самому конкурсі трек здобув третє місце. 

“Пісня дуже насичена смислами, у ній закладено великий меседж у світ, який відрізняється від нашої попередньої творчості з Jerry Heil. Вона об’єднує нас як двох жінок і передає настрій Women’s power (жіноча сила. – Ред.). Трек про прості істини, які мають нагадати людям, що ми люди, але можемо досягти просто нереальних вершин”, – розповіла alyona alyona.

Джерело