У світі сталася масова проблема з доступом до ChatGPT. Від 10 червня користувачі по всьому світу повідомляють про труднощі у використанні чат-бота з штучним інтелектом. Також не працює мобільна версія. Причини цього поки не розкриті.
Згідно з даними сервісу Downdetector, перші скарги набо проблеми з доступом з’явилися близько 10:00 за центральноєвропейським часом. Протягом трьох годин було зафіксовано понад 1100 звернень. Найбільше з них надійшло з Великобританії, Німеччини, Індії, Італії, США та Японії. При спробі доступу до сайту чат-бот повідомляє про надмірну кількість запитів.
“Створення штучного інтелекту з метою заміни людини є безглуздим”, – коментує Нурія Олівер, говорячи про виклики та ризики, які виникають у результаті збою системи.
Кореспондент Інформатора, який перебуває в Києві, спробував перевірити сервіс на кількох пристроях і підтвердив, що доступ до ChatGPT відсутній як на сайті, так і в мобільному додатку. Інформатор звернувся до ChatGPT з питанням щодо проблем, але як виявилося, невдача торкнулася й нашого облікового запису OpenAI Status.
“Привіт! Чи дійсно стався збій у ChatGPT? Що стало його причиною?” – запитали ми.
Проте відповіді не надійшло. Застосунок видає помилки, зокрема, що переписка не знайдена (Conversation not found) або виникає проблема з паралельними запитами (Too many concurrent requests).
Причини збою наразі залишаються невідомими. Компанія OpenAI, що займається розробкою чат-бота, поки що не прокоментувала ситуацію з доступом до ChatGPT.
Downdetector фіксує збій
Цікаво, що глобальний збій підтримує downdetector.com. Однак у деяких користувачів у різних країнах доступ до сервісу працює, в інших – ні. Причини проблеми наразі не встановлені, але OpenAI вже підтвердив її наявність.

У повідомленні OpenAI зазначається, що проблеми також торкнулися Sora – моделі штучного інтелекту, що генерує HD-відео. Однак причини також не встановлені.
На каналі “Україна на часі” проводився опитування про доступ до ChatGPT. Лише 12% респондентів заявили, що сервіс працює стабільно. 14% повідомили про затримки, тоді як 27% стикнулися з проблемами.

Користувачі жартують, що штучний інтелект прокинувся і може почати ядерну війну, натякаючи на сюжет фільму “Термінатор”.
Що таке ChatGPT
ChatGPT – це чат-бот, створений компанією OpenAI, що працює на основі генеративного штучного інтелекту. Він здатний здійснювати діалоги, відповідати на запитання, генерувати тексти різними мовами, серед яких і російська.
ChatGPT може створювати код у різних мовах програмування, писати вірші, сценарії, аналізувати тексти та стисло їх переказувати. Система також допомагає у складанні розкладів та веденні повсякденних завдань, нагадуючи про важливі події та дедлайни.
Користуватися нейросіткою можна безкоштовно після реєстрації на сайті OpenAI. Проте верифікація за російським номером телефону неможлива, адже доступ до чат-бота з російських IP-адрес заблокований.
У лютому 2023 року кількість користувачів ChatGPT сягнула понад 100 млн по всьому світу. В Україні понад половини працівників вже довірили виконання рутинних задач штучному інтелекту. Зокрема, 55% опитаних стверджують, що регулярно використовують штучний інтелект для обробки інформації, роботи з текстами, а також для візуального контенту.