У реанімації, операційних, кабінетах інтенсивної терапії, каретах швидкої допомоги завжди затребувані апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) – медичні пристрої, які забезпечують пацієнтам дихання, коли вони не можуть дихати самостійно чи відчувають серйозні труднощі. Така установка під контролем подає повітря або суміш кисню з ним, забезпечуючи газообмін та запобігаючи кисневому голодуванню тканин організму. Високотехнологічний апарат ІВЛ має бути надійним і функціональним, щоб пацієнт із легеневою недостатністю вчасно отримав ефективну медичну допомогу.
Особливості функціонування пристрою
Сучасні апарати ШВЛ відрізняються за моделями та сферою застосування, проте всі вони виконують основні функції:
- подання повітряної суміші у легені;
- підтримка дихання;
- контроль параметрів – регулювання об’єму та складу повітря, його тиску суворо дозовано;
- моніторинг стану пацієнта шляхом вимірювання показників насичення крові киснем під час дихання;
- автоматична адаптація, за допомогою якої апарат підлаштовується під дихальні рухи, включаючи адаптовані режими примусової (повний контроль дихання) або асистентної вентиляції (якщо хворий може дихати сам, а прилад йому допомагає за необхідності), спонтанного дихання з підтримкою, а також апное-резервного типу (якщо пацієнт перестає дихати, прилад автоматично вмикає примусову вентиляцію).
Таке високотехнологічне обладнання з інтелектуальною системою управління допомагає відстежувати стан пацієнта у режимі реального часу та його зміни, своєчасно попереджає про проблеми у роботі організму. Його використовують для хворих різних вікових категорій, навіть недоношених немовлят.
Способи підключення апарату ШВЛ
Розрізняють інвазивне та неінвазивне підключення пристроїв. Їх застосування залежить від стану пацієнта (можливість дихати самостійно), цілей процедури (тимчасова підтримка чи лікування), ступеню важкості легеневої недостатності. У складних випадках та за відсутності самостійного дихання використовують інвазивні способи підключення:
- Шляхом введення ендотрахеальної трубки в трахею через ніс чи рот – метод застосовується у реанімації, при наркозі, в інтенсивній терапії.
- За допомогою трахеостомічної трубки, яка вводиться в трахею через хірургічно створений отвір у шиї – використовується за тривалої штучної вентиляції легень протягом тижнів і навіть місяців.
Неінвазивні засоби підключення апарату застосовуються, коли пацієнт може частково дихати самостійно. У таких випадках дихання здійснюється через кисневу маску (при легких та середньоважких формах легеневої недостатності, набряку легень, апное сну) або назальні маски (для пацієнтів із хронічними легеневими захворюваннями).
На що фахівці рекомендують звернути увагу під час вибору апарату ШВЛ
Вибираючи модель обладнання, враховуйте наступні критерії:
- вартість техніки – залежить від функціональних можливостей і бренду виробника;
- тип приводу;
- стаціонарність чи мобільність;
- наявність мікропроцесора;
- функціонал;
- особливості експлуатації;
- простота інтерфейсу та модулів;
- доступність дезінфекції деталей.
Крім того, будь-який апарат ШВЛ має відповідати суворим клінічним вимогам.
Компанія Медігран – офіційний дистриб’ютор відомих і перевірених виробників, таких як американський Event Medical, наприклад, та представляє моделі, що добре зарекомендували себе на ринку медичної техніки. Фахівці компанії гарантують регулярне технічне обслуговування, підтримку під час налаштування та експлуатації, сервісний ремонт у разі поломки, доступність запчастин і витратних матеріалів. Вони допоможуть вибрати обладнання, що відповідає всім вашим потребам.
Джерело: сайт medigran.com.