Чому пральна машина перестає набирати воду через кілька років

Особливості експлуатації пральної машини передбачають проведення регулярного профілактичного обслуговування побутового приладу. Це рекомендації не лише кваліфікованих спеціалістів найкращих сервісних центрів, а й самих виробників. Відсутність профілактичного обслуговування приладу з часом може призводити до значних проблем у роботі машинки, наприклад, пральна машина перестає набирати воду.

Слід враховувати те що, що вартість подальшого ремонту пральної машини для виявлення поломки може значно перевищувати вартість проведення регулярної профілактики пральної машини кваліфікованим спеціалістом.

Основні причини відсутності забору води:

1.     Забруднення фільтру подачі води. Цей фільтр виконаний у ролі щільної сіточки, розташованої на вході води в пральну машину безпосередньо перед впускним клапаном. Він має затримувати великі частинки сміття, іржі та інших небажаних елементів, які можуть потрапляти в машинку з водопроводу. Якщо цей фільтр забитий сміттям, його необхідно прочистити, щоб відновити надходження води у бак.

2.     Несправність впускного клапана. Якщо пральна машина вмикається, ви маєте можливість вибрати програму прання та запустити її на панелі керування, але при цьому вода не надходить у бак машинки, це явна ознака поломки впускного клапана. Нерідко він виходить з ладу через перепади напруги, внутрішніх замикань або природного зносу. При поломці впускного клапана необхідно замінити його на новий.

3.     Поломка пресостату (датчика рівня води). Залежно від завантаження барабана та вибраної програми прання в бак повинен надійти певний об’єм води. Якщо несправний пресостат, електронна система пральної машини може «не розуміти», що в баку відсутня вода і не здійснювати її набір. Однак неправильна робота пресостата може бути викликана не тільки поломкою самого датчика, але й плати машинки, що керує її роботою, важливо правильно провести діагностику.

4.     Збої у роботі електронного модуля керування. Влаштування сучасної пральної машини, без винятків, передбачає її роботу під керуванням електронного модуля, управляючої плати. Плата керує всіма процесами роботи машини та взаємодіє з усіма елементами пральної машини. Важливо правильно визначити джерело поломки, вузол, у якому виникла проблема, а також вчасно локалізувати несправність, з чим справиться лише кваліфікований майстер із сервісного центру.

5.     Проблеми з дверцятами (люком). Набір води в бак пральної машини можливий виключно при закритих дверцятах, інакше пристрій блокує набір води, щоб уникнути протікання. Найімовірнішим джерелом несправності, у такому разі, є ПБЛ (Пристрій Блокування Люка), який не фіксує закриття дверцят і не блокує їх. Нерідко поломка має механічний характер або відбувається через замикання електричної мережі.

Проблеми з дверцятами (люком)

6.     Низький тиск води чи проблеми з водопостачанням. Зовнішній фактор, через який пральна машина не здатна зробити набір води в бак, що не пов’язано із несправностями побутового приладу. Низький тиск води в системі може мати тимчасовий характер, слід звернутися до комунальної служби для усунення проблеми.

Додаткові фактори

Набір води в бак може бути відсутнім повністю або відбуватися повільно в невеликих об’ємах, що призводить до виникнення помилок, передчасної зупинки процесу прання без його завершення (на дисплеї висвічується код помилки), неякісного прання в недостатньому обсязі води. Або прання може зовсім не початися.

Крім основних факторів, які ми розглянули, проблема може бути спричинена додатковими факторами:

·       Слід перевірити шланг подачі води, він не повинен бути затиснутий, передавлений, засмічений, це може перешкоджати надходженню води до барабана пральної машини. Якщо шланг пошкоджений, це може призвести не тільки до відсутності набору води, але і до протікання, підтоплення.

·       Встановлення нової пральної машини є важливим процесом, який має виконувати лише кваліфікований спеціаліст. Якщо є помилка при підключенні машинки до водопостачання, це може призвести до неможливості набору води, а також спровокувати супутні поломки побутового приладу.

·       Використання неякісних засобів для прання може спровокувати збільшений обсяг накипу та утворення засмічення, вихід з ладу важливих датчиків та вузлів пральної машини, через що вона згодом перестане набирати воду в бак.

Поради щодо профілактики

Регулярне профілактичне обслуговування пральної машини багато в чому допомагає уникнути непередбаченої поломки та незапланованих витрат на ремонт приладу. Важливо, щоб профілактику робив кваліфікований майстер із сервісного центру.

·       Слід регулярно проводити чищення шлангів та фільтрів, вони можуть бути засмічені через неякісний водогін;

·       Допускається використання додаткових сольових фільтрів, пом’якшувачів води, спеціальних порошків, які сприяють зниженню рівня утворення накипу;

·       Слід проводити регулярний догляд за ущільнювачами на дверцятах пральної машини, манжета повинна бути сухою та чистою, слід періодично перевіряти її на пошкодження;

·       Проведення профілактичного обслуговування має відбуватися не рідше одного разу на рік, включати комплекс заходів, для чого краще запросити досвідченого майстра.